Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Otok nohou v těhotenství

Autor: Redakce

Otok kolem kotníku, otok lýtka. Mnoho maminek v očekávání se právě s tímto problémem potýká. Příčin je vícero: působení hormonu progesteronu, zvýšený tlak na cévní stěny, rostoucí děloha utlačující dutou žílu, nedostatek bílkovin. Tyto otoky se tvoří souměrně na obou končetinách a stav se v průběhu dne zhoršuje. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Z tradičních postupů uleví polohování končetin, masáž studenou vodou, dostatečný pitný režim (zejména čisté neperlivé vody) nebo levandulová koupel nohou.

„Dobrý den, jsem ve 31. týdnu těhotenství a začaly mě trápit otoky nohou. V lékárně mi poradili, že mohu zkusit homeopatickou léčbu (Apis mellifica 15 C). Mohla byste mi poradit s dávkováním? Děkuji za odpověď.“

Čtenářce odpověděla zkušená lékařka, homeopatka, MUDr. Kristina Potúčková:

„Dobrý den, ano, Apis mellifica 15 C je správnou volbou při otoku dolních končetin. Užívejte ideálně v pitném režimu. Rozpusťte 10 granulí v půllitru vody. Popíjejte během dne. Nohy polohujte co nejvíce do zvýšené polohy a cvičte přitom s chodidly.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.2.2023 16:38

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze