Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Otok nohou v těhotenství

Autor: Redakce

Otok kolem kotníku, otok lýtka. Mnoho maminek v očekávání se právě s tímto problémem potýká. Příčin je vícero: působení hormonu progesteronu, zvýšený tlak na cévní stěny, rostoucí děloha utlačující dutou žílu, nedostatek bílkovin. Tyto otoky se tvoří souměrně na obou končetinách a stav se v průběhu dne zhoršuje. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Z tradičních postupů uleví polohování končetin, masáž studenou vodou, dostatečný pitný režim (zejména čisté neperlivé vody) nebo levandulová koupel nohou.

„Dobrý den, jsem ve 31. týdnu těhotenství a začaly mě trápit otoky nohou. V lékárně mi poradili, že mohu zkusit homeopatickou léčbu (Apis mellifica 15 C). Mohla byste mi poradit s dávkováním? Děkuji za odpověď.“

Čtenářce odpověděla zkušená lékařka, homeopatka, MUDr. Kristina Potúčková:

„Dobrý den, ano, Apis mellifica 15 C je správnou volbou při otoku dolních končetin. Užívejte ideálně v pitném režimu. Rozpusťte 10 granulí v půllitru vody. Popíjejte během dne. Nohy polohujte co nejvíce do zvýšené polohy a cvičte přitom s chodidly.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 13.6.2021 23:18

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze