Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Máte ve své lékárničce lék ALLIUM CEPA?

Autor: MUDr. Eliška Bartlová

Sedí děd, do sta kožichů oděn, když ho vysvlečou, slzy potečou. Používání cibule v různých formách je odpradávna hluboce zakořeněno jak v kuchyni, tak i v lidovém léčitelství.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Původ není s jistotou znám, ale předpokládá se, že pravlastí cibule je Střední Asie. Cibule byla známa již v dávnověku. O jejím užití se dozvídáme např. z hliněných tabulek Sumerů, zmiňuje se o ní Bible, staroegyptské papyry i učené knihy starověké Indie i Číny, a to hlavně v souvislosti s léčebnými účinky. Byla kdysi kromě soli jedním z prvních koření lidových vrstev. Římští zemědělci cibuli nazývali „unio“, což se mohlo přeložit nejen jako „cibule“, ale také jako „velká perla“. (Zdroj Wikipedie)

Homeopatický lék připravený z cibule kuchyňské – Allium cepa – pokrývá více symptomů běžného nachlazení než kterýkoliv jiný lék, což naznačuje všeobecně známá schopnost cibule vyvolat slzení u každého.

Jako homeopatický lék se běžně užívá především při problémech a onemocněních doprovázených podrážděním sliznice nosohltanu a očí, při sezónních alergických rýmách, chřipkách, pokud platí, že nosní sekrety jsou dráždivé se zesílením nepříjemných pocitů v teple, se zlepšením na čerstvém vzduchu. Působí také na oblast hrtanu s pocitem neustálého šimrání a neustálým nucením pokašlávat.

Zajímavým uplatněním homeopatického léku Allium cepa jsou také stavy po poraněních nervů nebo po amputacích se silnými neuralgickými bolestmi.

Málo známé jsou účinky tohoto léku na kloubní problémy.

Éterické oleje kuchyňské cibule obsahující síru působí intenzivně nejen na metabolismus bílkovin, ale zasahují i do tvorby enzymů v játrech. Takto mohou zasahovat do procesů tekutin a ve vztahu k zánětu i do procesu vzniku edémů, které jsou následnou reakcí buď na nepřiměřené mechanické zatížení chrupavky, nebo na ukládání takových látek do pojivové tkáně, které váže tekutinu. Snižují fázi otoku a nabobtnání chrupavčité tkáně, ale i bolestivost a infiltraci zánětu do mimokloubní tkáně.

Lék tak může být komplementárním lékem při léčbě primárních degenerativních procesů kloubů i páteře s pocity, že končetiny jsou bolavé, chromé, unavené.

Dalším užitím tohoto léku jsou bolesti hlavy s prudkými, pálivými bolestmi v čele, které se šíří do očí a obličeje, s vytékající rýmou a s pocitem necitlivých kostí lebky. Dále se pak používá na břišní koliky s nadýmáním a páchnoucímu větry s horkostí u konečníku. U tohoto léku je i častá velká chuť na syrovou cibuli – jako zdroj těchto potíží nachází své uplatnění právě síra.

Poznámka redakce: Další informace o tomto léku naleznete v naší Materia medica.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Eliška Bartlová

Autor: MUDr. Eliška Bartloválékař, odborník v homeopatii, člen HLA

Homeopatii praktikuji od roku 1992 a od roku 2009 se věnuji pouze homeopatické praxi a pedagogické činnosti jako lektor CEDH -
Mezinárodní školy klinické homeopatie. To vše mne naplňuje radostí, neboť věřím, že přispívám k rozšíření povědomí o homeopatii a o jejích možnostech.
Motto: "Pokud máme mít v něčem jistotu, pak rozhodně v tom, že nikdy neexistuje pouze jediný prostředek k vyřešení nějakého problému." Georges DEMANGEAT

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 8.2.2023 14:00

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze