Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Rekonvalescence po COVIDu

Autor: MUDr. Jaroslav Čupera

Probíhající pandemie onemocnění covid-19 přináší mnohé problémy, ale řadu pacientů trápí následky lehčeji i hůře prodělaného onemocnění. Pro doléčení a rychlejší obnovu fyzických i duševních sil lze použít i homeopatii.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Klinicky se nejvíce můžeme setkat s přetrvávajícím kašlem a dušností, slabostí a únavou, jak psychickou, tak i fyzickou. Řada pacientů si po prodělaném COVIDu stěžuje na přetrvávající ztrátu čichu či chuti.

Z homeopatik lze pacientům doporučit při přetrvávající/-m:

  • kašli a zvýšené tělesné teplotě - Sulfur iodatum 15 C + Pulsatilla 30 C – 2x denně 5 granulí
  • fyzické slabosti - China rubra 9 C, 4x denně 5 granulí + Phosphoricum acidum 15 C, 2x denně 5 granulí
  • psychické únavě a neschopnosti duševní práce - Kalium phosphoricum 15 C, 2x denně 5 granulí
  • ztráti čichu a chuti - Pulsatilla 30 C + Natrum muriaticum 30 C, 2x denně 5 granulí

Doporučená doba léčby je 14 dní, dále se řídí vývojem klinických příznaků.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Jaroslav Čupera

Autor: MUDr. Jaroslav Čuperalékař, odborník v homeopatii, člen HLA

"Homeopatii jsem začal studovat ještě jako student medicíny a tak tato jedinečná léčebná metoda doprovází celou moji kariéru lékaře. Používám ji denně k prospěchu své rodiny i pacientů při léčení nejrůznějších potíží, vážných i méně vážných, a díky své specializaci v intenzivní medicíně vím, že takto mohu pomoci i pacientům v nejvážnějších stavech. Homeopatie je šetrná, ekologická, univerzální a především účinná, což prokazují i nesčetné vědecké studie."
 

Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 6.3.2021 14:59

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze