Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Tvrdnutí břicha

Autor: Redakce

V období těhotenství se objevuje vícero potíží, se kterými se nastávající maminka potýká. Mezi nejčastější patří tvrdnutí bříška. Není potřeba se hned lekat – nemusí jít o nic vážného. Tvrdnutí břicha je způsobeno napínáním svaloviny dělohy, ale také vazivového aparátu, na kterém je děloha zavěšena.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Tvrdnutí břicha je nepříjemné a může se objevit po fyzické námaze i v důsledku infekce dělohy či močového ústrojí. V případě, že k tvrdnutí dochází často, je nezbytné navštívit lékaře.

„Dobrý den, jsem těhotná a už jsem byla 3x hospitalizována kvůli zastavení předčasného porodu. Teprve jsem 25 + 6 tt, takže termín porodu je ještě daleko. Chtěla jsem se zeptat, zda neexistují nějaká homeopatika, která pomohou zbavit se tvrdnutí břicha? A případně nějaká homeopatika na uklidnění, abych neměla strach z předčasného porodu? Děkuji za rady.“

Na dotaz odpověděla MUDr. Kristina Potúčková, zkušená lékařka-homeopatka.

„Dobrý den, užívejte lék:

  • Magnesia phosphorica 9 C – 5 granulí 2–3x denně. Hodně odpočívejte.

Z homeopatik na zklidnění mysli je:

  • Gelsemium sempervirens 30 C – 5 granulí 2x denně.
  • Dobře se kombinují s Bachovými květovými esencemi, s krizovou esencí Rescue remedy. Užívejte 4 kapky 4x denně do tekutiny nebo přímo do úst.

Pokud by nedošlo ke zlepšení, můžete přidat lék:

  • Sepia officinalis 15 C – 5 granulí 1–2x denně.“ 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 5.12.2022 14:52

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze