Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Tvrdnutí břicha

Autor: Redakce

V období těhotenství se objevuje vícero potíží, se kterými se nastávající maminka potýká. Mezi nejčastější patří tvrdnutí bříška. Není potřeba se hned lekat – nemusí jít o nic vážného. Tvrdnutí břicha je způsobeno napínáním svaloviny dělohy, ale také vazivového aparátu, na kterém je děloha zavěšena.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Tvrdnutí břicha je nepříjemné a může se objevit po fyzické námaze i v důsledku infekce dělohy či močového ústrojí. V případě, že k tvrdnutí dochází často, je nezbytné navštívit lékaře.

„Dobrý den, jsem těhotná a už jsem byla 3x hospitalizována kvůli zastavení předčasného porodu. Teprve jsem 25 + 6 tt, takže termín porodu je ještě daleko. Chtěla jsem se zeptat, zda neexistují nějaká homeopatika, která pomohou zbavit se tvrdnutí břicha? A případně nějaká homeopatika na uklidnění, abych neměla strach z předčasného porodu? Děkuji za rady.“

Na dotaz odpověděla MUDr. Kristina Potúčková, zkušená lékařka-homeopatka.

„Dobrý den, užívejte lék:

  • Magnesia phosphorica 9 C – 5 granulí 2–3x denně. Hodně odpočívejte.

Z homeopatik na zklidnění mysli je:

  • Gelsemium sempervirens 30 C – 5 granulí 2x denně.
  • Dobře se kombinují s Bachovými květovými esencemi, s krizovou esencí Rescue remedy. Užívejte 4 kapky 4x denně do tekutiny nebo přímo do úst.

Pokud by nedošlo ke zlepšení, můžete přidat lék:

  • Sepia officinalis 15 C – 5 granulí 1–2x denně.“ 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 13.6.2021 22:01

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze