Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Ječné zrno

Autor: Redakce

Ječné zrno je zánět mazové žlázky u řasy na očním víčku. Bývá na okraji očních řas. Projeví se jako bolestivá bulka na očním víčku, pálí, objeví se zarudnutí a otok. I zde má homeopatie své místo.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

„Dobrý den, syn, 5 let, má již téměř 2 měsíce opakující se ječná zrna, střídavě na obou očích na horním víčku. Včera se mu udělalo na pravém oku. Nebolí, ale svědí. Není to úplně výrazné, spíš začervenalé, lehce nateklé. Byli jsme asi před měsícem u praktické lékařky, která potvrdila ječné zrno. Rádi bychom se vyhnuli antibiotikům, proto hledáme cestu homeopatie, ale zdá se, že je hodně možností. Zvažujeme návštěvu u homeopata, ale pokud byste nám mohla touto cestou poradit, budeme rádi. Děkuji a přeji hezký den.“

Na dotaz odpověděla zkušená lékařka a odbornice v homeopatii MUDr. Zuzana Kornelová:

„Dobrý den, pokud se problémy opakují, určitě bude vhodná návštěva homeopata. Zatím můžete nasadit homeopatika:

  • Staphysagria 9 C – 2x denně 5 granulí a
  • Silicea 9 C – 1x denně 5 granulí.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 13.6.2021 22:03

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze