Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Ječné zrno

Autor: Redakce

Ječné zrno je zánět mazové žlázky u řasy na očním víčku. Bývá na okraji očních řas. Projeví se jako bolestivá bulka na očním víčku, pálí, objeví se zarudnutí a otok. I zde má homeopatie své místo.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

„Dobrý den, syn, 5 let, má již téměř 2 měsíce opakující se ječná zrna, střídavě na obou očích na horním víčku. Včera se mu udělalo na pravém oku. Nebolí, ale svědí. Není to úplně výrazné, spíš začervenalé, lehce nateklé. Byli jsme asi před měsícem u praktické lékařky, která potvrdila ječné zrno. Rádi bychom se vyhnuli antibiotikům, proto hledáme cestu homeopatie, ale zdá se, že je hodně možností. Zvažujeme návštěvu u homeopata, ale pokud byste nám mohla touto cestou poradit, budeme rádi. Děkuji a přeji hezký den.“

Na dotaz odpověděla zkušená lékařka a odbornice v homeopatii MUDr. Zuzana Kornelová:

„Dobrý den, pokud se problémy opakují, určitě bude vhodná návštěva homeopata. Zatím můžete nasadit homeopatika:

  • Staphysagria 9 C – 2x denně 5 granulí a
  • Silicea 9 C – 1x denně 5 granulí.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2022 06:15

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze