Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Celozrnný veganský banánový chlebík

Autor: Ing. Ludmila Pszczolková

Tento recept není můj. Našla jsem ho mezi recepty pana Cuketky, kterého „znám“ už hodně dlouho. Pamatuji si, že zpočátku nikdo nevěděl, kdo to vlastně je. Ale jeho recepty a kuchařské postupy se mi vždy líbily, stejně jako jednoduchost receptů i důraz na kvalitu surovin.

Ilustrační foto
Zdroj: Ing. Ludmila Pszczolková

Recept je opravdu velmi jednoduchý, já jsem ho nedodržela úplně na 100%, ale i tak byl výsledek výborný.

Postup:

Čtyři zralé (ale ne příliš) banány rozmačkejte, přidejte 75 ml datlového sirupu (já jsem přidala 50 ml medu), 75 ml slunečnicového oleje a vše dobře promíchejte.

V druhé misce smíchejte 200 g celozrnné špaldové mouky, 6 g bezfosfátového prášku na pečení, 1 lžičku skořice, špetku soli a vanilku ze ¼ vanilkového lusku (já jsem přidala k banánové směsi ½ čajové lžičky domácího vanilkového extraktu).

Vše smíchejte a důkladně promíchejte, přidejte 100 g datlí (protože jsem datle neměla, použila jsem 100 g rozinek), 50 g hořké čokolády (já jsem měla 60%) a 50 g nasekaných vlašských ořechů.

V srnčím hřbetu jsem chlebík pekla 50 minut na 180 stupňů. Celá příprava mi trvala asi 10 minut a stejnou dobu trvalo, než jsme ho odpoledne po návratu z výšlapu slupli. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Ludmila Pszczolková

Autor: Ing. Ludmila Pszczolkovánutriční poradce

S homeopatií jsem se setkala v roce 1995 díky svým dětem, kterým mnohokrát pomohla při potížích závažných i méně vážných. Stala se pro mne nejen léčbou první volby, ale i životní filozofií. Více než 10 let pracuji jako asistent lékaře homeopata. Pacienti, a hlavně mé děti a jejich alergie mě přivedly k otázkám zdravé výživy. V roce 2011 jsem ukončila kurz nutričního poradce a můj přístup ke klientům v nutriční poradně je podobný jako v ambulanci lékaře homeopata - každý člověk je jedinečný, každý potřebuje jiný přístup. A stejně jako lékař homeopat učí své pacienty respektovat své tělo, tak se i já snažím ukázat klientům, že každý člověk podvědomě ví, jakou stravu potřebuje. Potřebujeme se jen znovu naučit to, co jsme už zapomněli – naslouchat svému tělu a vážit si ho. 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.5.2022 13:22

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze