Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Nový začátek

Autor: PharmDr. Lenka Štýsová

Příchod nového človíčka na svět je velice očekáváný nejen u nastávající maminky, ale s ní se na něj intenzivně připravuje i miminko. Je to náročné období pro obě zúčastněné strany.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

S postupujícím těhotenstvím a blížícím se termínem porodu se velice často objevuje nervozita, strach, úzkost, nespavost, ale i veliké těšení na miminko. S obavami, jak to zvládnu, aby všechno dobře dopadlo a podobnými se nejčastěji setkávají prvorodičky. Při strachu z neznámého pomůže lék Gelsemium sempervirens 15 C. Užívá se 1x denně 5 granulí, v případě větší potřeby i častěji.

U některých nastávajících maminek se objevuje střídání radostného očekávání s pocity sebelítosti, podrážděním a nervozitou. Tyto stavy pomáhá zmírňovat lék Ignatia amara 15 C. Nejčastěji se užívá 1x denně 5 granulí.

V této vypjaté době je dobré užívat lék Sedatif PC. Jedná se o vícesložkový lék určený k léčbě úzkosti a emočního napětí, které se projevují neklidem, podrážděností, nervozitou a mohou se objevit i lehké poruchy spánku. Užívá se 3x denně 1-2 tablety. Osvědčilo se mi nosit s sebou v kabelce a v případě potřeby si ještě tabletku přidat.

Před porodem je dobré nabrat co nejvíce sil a hodně odpočívat. Ne vždy je ale možné se dostatečně vyspat. Zvětšené břicho brání snadnému hledání poloh, kdy se nastávající mamince dobře odpočívá a spí. Také časté nucení na močení klidu nedodá.

Arnicu montanu 9 C je vhodné užívat v případě, že celé tělo je bolavé a miminko neustále kope. Bere se 5 granulí před spaním. Některé maminky se budí obavami o své miminko. Všichni kolem spí a ony nemohou. V tomto případě je dobré užít lék Arsenicum album 9 C po probuzení. Většinou se obavy zmírní a nastávající maminka může zase usnout. I v případě nespavosti lze užívat Sedatif PC. Buď vzít 2 tablety před spaním nebo 3x denně 1 tabletu, kdy se celá mysl zklidní.

Přibližně 2 týdny před předpokládaným termínem porodu je vhodné začít užívat homeopatické léky, které usnadní průběh porodu. Jedná se o kombinaci léků Actaea racemosa 9 C, Caulophyllum 9 C a Arnica montana 15 C. všechny tři léky se užívají 1x denně 5 granulí.

Actea racemosa připravuje dělohu na dobrou práci během porodu, zvyšuje citlivost receptorů v těle ženy na přirozeně se vyplavující oxytocin během porodu.

Caulophyllum pomáhá připravit porodní cesty, uvolňuje při tzv. poslíčcích, kdy se děloha připravuje k porodu.

Arnica montana zlepšuje prokrvení tkání včetně placenty, posiluje a regeneruje svaly, včetně dělohy.

Dobrou přípravou k porodu jsou i dlouhé procházky na čerstvém vzduchu v přírodě, které mohou pomoci miminku sestoupit do pánve a maminku lehce uklidní. Vždyť sluníčko, vzduch a příroda působí jako balzám na mysl a přináší neskutečný klid do duše.

Zdroj: Magazín Healthcomm

Reklama: Boiron podporuje kojeni

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Lenka Štýsová

Autor: PharmDr. Lenka ŠtýsováFarmaceutka, homeopatka

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 8.2.2023 13:57

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze