Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Nový začátek

Autor: PharmDr. Lenka Štýsová

Příchod nového človíčka na svět je velice očekáváný nejen u nastávající maminky, ale s ní se na něj intenzivně připravuje i miminko. Je to náročné období pro obě zúčastněné strany.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

S postupujícím těhotenstvím a blížícím se termínem porodu se velice často objevuje nervozita, strach, úzkost, nespavost, ale i veliké těšení na miminko. S obavami, jak to zvládnu, aby všechno dobře dopadlo a podobnými se nejčastěji setkávají prvorodičky. Při strachu z neznámého pomůže lék Gelsemium sempervirens 15 C. Užívá se 1x denně 5 granulí, v případě větší potřeby i častěji.

U některých nastávajících maminek se objevuje střídání radostného očekávání s pocity sebelítosti, podrážděním a nervozitou. Tyto stavy pomáhá zmírňovat lék Ignatia amara 15 C. Nejčastěji se užívá 1x denně 5 granulí.

V této vypjaté době je dobré užívat lék Sedatif PC. Jedná se o vícesložkový lék určený k léčbě úzkosti a emočního napětí, které se projevují neklidem, podrážděností, nervozitou a mohou se objevit i lehké poruchy spánku. Užívá se 3x denně 1-2 tablety. Osvědčilo se mi nosit s sebou v kabelce a v případě potřeby si ještě tabletku přidat.

Před porodem je dobré nabrat co nejvíce sil a hodně odpočívat. Ne vždy je ale možné se dostatečně vyspat. Zvětšené břicho brání snadnému hledání poloh, kdy se nastávající mamince dobře odpočívá a spí. Také časté nucení na močení klidu nedodá.

Arnicu montanu 9 C je vhodné užívat v případě, že celé tělo je bolavé a miminko neustále kope. Bere se 5 granulí před spaním. Některé maminky se budí obavami o své miminko. Všichni kolem spí a ony nemohou. V tomto případě je dobré užít lék Arsenicum album 9 C po probuzení. Většinou se obavy zmírní a nastávající maminka může zase usnout. I v případě nespavosti lze užívat Sedatif PC. Buď vzít 2 tablety před spaním nebo 3x denně 1 tabletu, kdy se celá mysl zklidní.

Přibližně 2 týdny před předpokládaným termínem porodu je vhodné začít užívat homeopatické léky, které usnadní průběh porodu. Jedná se o kombinaci léků Actaea racemosa 9 C, Caulophyllum 9 C a Arnica montana 15 C. všechny tři léky se užívají 1x denně 5 granulí.

Actea racemosa připravuje dělohu na dobrou práci během porodu, zvyšuje citlivost receptorů v těle ženy na přirozeně se vyplavující oxytocin během porodu.

Caulophyllum pomáhá připravit porodní cesty, uvolňuje při tzv. poslíčcích, kdy se děloha připravuje k porodu.

Arnica montana zlepšuje prokrvení tkání včetně placenty, posiluje a regeneruje svaly, včetně dělohy.

Dobrou přípravou k porodu jsou i dlouhé procházky na čerstvém vzduchu v přírodě, které mohou pomoci miminku sestoupit do pánve a maminku lehce uklidní. Vždyť sluníčko, vzduch a příroda působí jako balzám na mysl a přináší neskutečný klid do duše.

Zdroj: Magazín Healthcomm

Reklama: Oscillococcinum

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Lenka Štýsová

Autor: PharmDr. Lenka ŠtýsováFarmaceutka, homeopatka

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 19.1.2021 21:30

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze