Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Ať se kůži lépe dýchá, i pod rouškou...

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Nošení roušek nenechá celodenně zakrytou oblast obličeje bez následku. Mnozí si stěžují na suché rty, koutky, na suchou kůži kolem úst, či dokonce začínající ekzém. Pomoci si můžeme sami jednoduchými osvědčenými postupy bylinářů.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Jistě souhlasíte s tím, že nejosvědčenější je prevence. Proto je vhodné rty a obličej pravidelně promazávat vhodnými přípravky. Pokud máte pokožku sušší, budou oleje či mastičky bez vodní báze vhodnější než hydratační krémy.

V případě popraskaných rtů najdeme účinnou první pomoc v kuchyni.

  • Kokosový olej působí proti zánětu, napomáhá hojení pokožky, sliznic i jizev. Jednoduše namažte na rty a nechte vstřebat.
  • Med bude pro mlsouny pokušením – mít ho na rtech a neolízat! Vydržte to a uvidíte, že úleva přijde rychle. Med totiž pomáhá hojení ran, zmírňuje otoky, podporuje tvorbu nových tkání.
  • Olivový olej noste v kabelce v malé lahvičce, ať je vždy po ruce. Jednoduše naneste na rty, koutky, nebo tváře. Nechte působit, dokud se nevsákne. Olivový olej obsahuje antioxidanty i vitamíny A, D, E, K příznivě působící na pokožku.
  • Olej z hroznových jader asi běžně v kuchyni nemáte, ale je dostupný v obchodech se zdravou výživou. Pokožce dodá vitamíny a pleť chrání před ztrátou přirozené vlhkosti. Postiženou pokožku zklidní a hojí.
  • Ghí, přepuštěné máslo, prospívá velmi suché pokožce. Hydratuje, zvláčňuje. Pokud vám jeho vůně vadí, nahřejte ghí ve vodní lázni a přikápněte kvalitní éterický olej (třeba levanduli nebo růži).
  • Máslo je díky obsahu vitamínů rozpustných v tucích (A, D, E, K) prospěšné pokožce, hojí ji a chrání. Staré národy používaly máslo spíše na pleť než k jídlu. Pleť jím mazaly, nebo z másla dělaly obklady, protože bránilo infekcím.
  • Voda – nezapomínejte dostatečně pít. Pokud je tělo dobře hydratováno zevnitř, pokožka ani sliznice se tak rychle nevysušují.

Pomohou také bylinky.

Připravte si olejový macerát z měsíčku, slézu, jitrocele, růže, levandule, slaměnky... Jako základ použijte mandlový, jojobový, kokosový nebo olivový olej. Bylinky nasypte do skleněné lahve, zalijte je olejem tak, aby byly zcela zakryté. Nechte macerovat 14 dní, poté proceďte.

Tip 1: Smíchejte tři polévkové lžíce olivového oleje se třemi lžícemi medu. Jemně ohřejte a míchejte až do vzniku hladké směsi. Naneste na obličej (rty) a nechte působit 15 minut. Pak smyjte vlažnou vodou.

Tip 2: Bylinný olejový macerát můžete použít i k přípravě balzámu na rty. Louhujte bylinky v jemně nahřátém bambuckém másle, po dvou týdnech proceďte, naberte do malých kelímků a používejte jako balzám na rty.

Tip 3: Pro náročnější lektvarové kuchaře bude lákavou výzvou připravit si vlastní bylinkovou mastičku. Bylinný olejový macerát proceďte, jemně ohřejte a přidejte rozpuštěný včelí vosk. Poměr oleje a vosku závisí na tom, jaký olej jste k macerování bylin použili. Hustotu zkoušejte na talířku a v případě potřeby vosk přidejte.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 11.8.2022 16:28

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze