Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Máte ve své lékárničce lék SILICEA?

Autor: MUDr. Jaroslav Čupera

Tento lék je indikovaný spíš v chronických případech. Je to lék pro osoby se slabostí a nedostatkem odolnosti jak na fyzické, tak i na psychické rovině.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Mají malou sebedůvěru a trpí úzkostným očekáváním. Mají tendence k opakovaným infekcím, zejména dýchacích cest. Jsou žízniví, snadno unavení a mají tendence k zácpě. Jsou zimomřiví, ale mají tendence k pocení, hlavně na rukou a nohou, pot je kyselý. Potlačení takového pocení jim přináší zhoršení potíží. Mají také slabý metabolismus, zejména minerálů, a proto mohou mít zpomalený vývoj, slabou kostru, problémy se zuby či nehty. Slabost vaziva se projeví i snadnou tvorbou strií v těhotenství.

Mají tendence k hnisání, za prvé na sliznicích – inklinují tedy k chronickým rýmám, sinusitidám, bronchitidám či opakovaným zánětům oušek u dětí. Hnisání se objevuje ale obecně na úrovni tkání, což se projevuje jako opakované abscesy, hnisavé akné či obecně.

Na úrovni GIT mají problémy s trávením mléka, které špatně snáší, obecně mají tendence k nadýmání a zácpě. Charakteristická je zácpa, kdy stolici lze obtížně vypudit, vyleze z konečníku a vzápětí se zase vrátí zpět.

Poznámka redakce: Další informace o tomto léku naleznete v naší Materia medica.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Jaroslav Čupera

Autor: MUDr. Jaroslav Čuperalékař, odborník v homeopatii, člen HLA

"Homeopatii jsem začal studovat ještě jako student medicíny a tak tato jedinečná léčebná metoda doprovází celou moji kariéru lékaře. Používám ji denně k prospěchu své rodiny i pacientů při léčení nejrůznějších potíží, vážných i méně vážných, a díky své specializaci v intenzivní medicíně vím, že takto mohu pomoci i pacientům v nejvážnějších stavech. Homeopatie je šetrná, ekologická, univerzální a především účinná, což prokazují i nesčetné vědecké studie."
 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 2.10.2022 04:59

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze