Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Máte ve své lékárničce lék SILICEA?

Autor: MUDr. Jaroslav Čupera

Tento lék je indikovaný spíš v chronických případech. Je to lék pro osoby se slabostí a nedostatkem odolnosti jak na fyzické, tak i na psychické rovině.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Mají malou sebedůvěru a trpí úzkostným očekáváním. Mají tendence k opakovaným infekcím, zejména dýchacích cest. Jsou žízniví, snadno unavení a mají tendence k zácpě. Jsou zimomřiví, ale mají tendence k pocení, hlavně na rukou a nohou, pot je kyselý. Potlačení takového pocení jim přináší zhoršení potíží. Mají také slabý metabolismus, zejména minerálů, a proto mohou mít zpomalený vývoj, slabou kostru, problémy se zuby či nehty. Slabost vaziva se projeví i snadnou tvorbou strií v těhotenství.

Mají tendence k hnisání, za prvé na sliznicích – inklinují tedy k chronickým rýmám, sinusitidám, bronchitidám či opakovaným zánětům oušek u dětí. Hnisání se objevuje ale obecně na úrovni tkání, což se projevuje jako opakované abscesy, hnisavé akné či obecně.

Na úrovni GIT mají problémy s trávením mléka, které špatně snáší, obecně mají tendence k nadýmání a zácpě. Charakteristická je zácpa, kdy stolici lze obtížně vypudit, vyleze z konečníku a vzápětí se zase vrátí zpět.

Poznámka redakce: Další informace o tomto léku naleznete v naší Materia medica.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Jaroslav Čupera

Autor: MUDr. Jaroslav Čuperalékař, odborník v homeopatii, člen HLA

"Homeopatii jsem začal studovat ještě jako student medicíny a tak tato jedinečná léčebná metoda doprovází celou moji kariéru lékaře. Používám ji denně k prospěchu své rodiny i pacientů při léčení nejrůznějších potíží, vážných i méně vážných, a díky své specializaci v intenzivní medicíně vím, že takto mohu pomoci i pacientům v nejvážnějších stavech. Homeopatie je šetrná, ekologická, univerzální a především účinná, což prokazují i nesčetné vědecké studie."
 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 19.1.2021 21:46

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze