Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Prevence inkontinence

Autor: Redakce

Nechtěný únik moči – močová inkontinence – je nepříjemným problémem. Příčiny mohou být různé. Uvádí se spojitost s obtížnými porody, nadměrnou zátěží, s chronickými nemocemi, s ochablostí závěsného aparátu v důsledku hormonálních změn i s nevhodnou jednostrannou zátěží.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

„Dobrý den, zaměnila jsem svého gynekologického lékaře za jiného. Při první prohlídce mi sdělil, že mám nízko močový měchýř a že by mě mohla v budoucnu postihnout inkontinence. Doporučil přenášet břemena jen do 8 kg. Mám pro radost různá zvířata, kterým se samozřejmě musím postarat i o jejich výživu. Pytle s krmivy se pohybují v rozmezí 15–30 kg, i když používám různé manipulační vozíky, během nakládky a uskladnění mi všechny stejně projdou rukama. Můžu tu budoucí hrozbu inkontinence zavčasu ovlivnit nějakým cvičením a homeopatiky?“

Na tento dotaz odpověděla zkušená fyzioterapeutka, PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D. – odbornice v homeopatii:

„Dobrý den, děkuji za dotaz, můžete použít lék:

  • Sepia officinalis 15 C – 5 granulí 1x denně.

Užívejte jednu tubu co tři měsíce, pokud nemáte potíže. Je však potřeba zařadit také cvičení. Zkuste oslovit rehabilitaci ve vašem okolí a naučit se cvičení pro aktivaci pánevního dna. Možná vám doporučí i nějakou pomůcku, těch je pro toto cvičení řada.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2022 06:16

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze