Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Vyrážky po vysazení antikoncepce

Autor: Redakce

Po vysazení antikoncepce dochází v těle ženy k hormonálním změnám. Produkuje se pak více mazu, pleť se mastí a mohou vznikat pupínky, které se zanítí. Zde má taky své místo homeopatie. Pomůže vyčistit organismus, zharmonizuje hormonální rovnováhu a pomůže tak na cestě k hezké pleti.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

„Dobrý den, zhruba po 7 letech jsem vysadila hormonální antikoncepci. Před užíváním HA jsem problematickou pletí netrpěla, ale teď po vysazení se mi objevují menší pupínky na čele a v okolí spánku, kde jsou pupínky bolavější. Chtěla jsem poprosit o radu, jaký homeopatický přípravek na tyto potíže užívat?“

Na dotaz odpověděla zkušená lékařka a odbornice v homeopatii MUDr. Zuzana Kornelová:

„Dobrý den, můžete užívat homeopatika:

  • Thuya occidentalis 9 C – 1x denně 5 granulí, po dobrání nasadit 15 C 1x týdně.
  • Folliculinum 30 C – 2x měsíčně, pokud máte pravidelnou menstruaci, pak 8 a 16. den cyklu počítáno od začátku krvácení.

Do 3 měsíců by se měl stav upravit."

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 19.1.2021 21:43

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze