Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Vyrážky po vysazení antikoncepce

Autor: Redakce

Po vysazení antikoncepce dochází v těle ženy k hormonálním změnám. Produkuje se pak více mazu, pleť se mastí a mohou vznikat pupínky, které se zanítí. Zde má taky své místo homeopatie. Pomůže vyčistit organismus, zharmonizuje hormonální rovnováhu a pomůže tak na cestě k hezké pleti.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

„Dobrý den, zhruba po 7 letech jsem vysadila hormonální antikoncepci. Před užíváním HA jsem problematickou pletí netrpěla, ale teď po vysazení se mi objevují menší pupínky na čele a v okolí spánku, kde jsou pupínky bolavější. Chtěla jsem poprosit o radu, jaký homeopatický přípravek na tyto potíže užívat?“

Na dotaz odpověděla zkušená lékařka a odbornice v homeopatii MUDr. Zuzana Kornelová:

„Dobrý den, můžete užívat homeopatika:

  • Thuya occidentalis 9 C – 1x denně 5 granulí, po dobrání nasadit 15 C 1x týdně.
  • Folliculinum 30 C – 2x měsíčně, pokud máte pravidelnou menstruaci, pak 8 a 16. den cyklu počítáno od začátku krvácení.

Do 3 měsíců by se měl stav upravit."

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2022 06:22

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze