Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Strach a panika u psa

Autor: Ing. Jana Dytrychová

Všichni víme, jak vypadá Silvestr, zejména pak, jak se slaví. Je všeobecně známé a pochopitelné, že tuto oslavu přicházejícího nového roku nemají v lásce zejména majitele psů, koček, ale ani koní.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Víme také, že v tento den se stane spousta ošklivých nehod i u divoké zvěře. Na mnohých místech, především pak v chráněných krajinných oblastech, je dokonce zákaz používání pyrotechniky. Nově je také zakázáno používání pyrotechniky a ohňostroje v centru Prahy, kdy trpí zejména ptáci a spousta jich naráží do skleněných budov a hyne. Je to z mého pohledu jen marnivost.

S přicházejícími oslavami nového roku se plní čekárny veterinárních klinik a majitelé prosí lékaře o uklidňující léky pro své miláčky. Veterinář aplikuje různá sedativa, uklidňující gely apod. Kdo nechce jít touto cestou, může zkusit homeopatika. Je dobré však začít o něco dříve. Doporučuji už ráno na Silvestra.

Pro mě je lékem číslo jedna Aconitum napellus 30 C. Je typický pro náhlou paniku, je výborný např. i u autonehod. Ze začátku podáváme každou půlhodinu, později prodlužujeme dobu podávání na jednou za hodinu dvě granulky přímo do tlamky.

Podle stavu zvířátka podávám ještě kombinaci těchto dvou dalších homeopatik: Kalium carbonicum 30 C a Pulsatilla 30 C. Obě homeopatika jsou výborná pro zvířata, která nezvládají samotu, bojí se tmy a jsou velmi citlivá.

Co mohu dále ještě vřele doporučit a jak působit na pejska v době petard? Rozhodně ho neuklidňujte a nelitujte. Pokud máte žaluzie, stáhněte je. Pusťte televizi nebo rádio o něco více než obvykle. A hlavně, dělejte jako by se nic nedělo a vlastně žádná výrazná změna nenastala.

Každý rok zvládám doma Silvestr se psy naprosto v pohodě. Učila jsem je, že je to normální, nic se jim nestane a jde jen o hluk. Jsou v bezpečí doma a jsem samozřejmě rozumná a ani by mě nenapadlo venčit o půlnoci nebo se jít dokonce projít bez vodítka.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.1.2023 22:14

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze