Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Vlhký kašel

Autor: PharmDr. Lenka Štýsová

Kašel není brán jako nemoc, vždy je to příznak nemoci. Velmi záleží na okolnostech vzniku kašle a jak kašel vypadá. Zda je suchý, vlhký, dráždivý, křečovitý a s čím je spojený. Doprovází rýmu? Je po prochladnutí? Je po zmoknutí v dešti? Takové a podobné otázky jsou velice důležité pro rozklíčování vhodného léku na kašel.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Doma se mi velice osvědčila šťáva z cibule. Jednu až dvě cibule rozkrájím na malé kousky a v zavírací sklenici ji prosypu cukrem nebo medem, podle toho, co zrovna doma mám. Nechám chvíli odležet, až cibule pustí šťávu a dávám dětem po lžičce několikrát za den. Nedám dopustit také na jitrocelový sirup, který umí hezky zklidnit podrážděnou sliznici od kašle.

Velice často způsobuje kašel stékání husté rýmy do krku, tzv. zadní rýma. V tomto případě může ulevit Kalium muriaticum 9 C. Tento lék působí velice dobře na rýmu, jejíž sekret vypadá jako vaječný bílek, často ztéká do krku, kde může dráždit ke kašli.

Pokud se při kašli přidá dávení a dojde až ke zvracení, je vhodné pamatovat na lék Ipecacuanha 9 C. Většinou je v průduškách nahromaděno velké množství hlenu, který je většinou světlý. Ke zlepšení dochází v klidu a teple.

Často se kašel objeví po prochladnutí venku, v dešti, ve vlhkém sychravém počasí. V tomto případě velice uleví lék Dulcamara 9 C. Užívá se 3x denně 5 granulí. Lze jej vzít i preventivně po prochladnutí ve vlhku. Někdy jej preventivně kombinuji s lékem Aconitum 9 C, který působí také při prochladnutí.

Pokud se kašel střídá - přes den je vlhký a večer se z něj stává suchý - je to známka pro lék Pulsatilla 9 C. Hlen, který nemocný vykašlává je žlutavý až žlutozelený. Potíže se zlepšují v chladu a na čerstvém vzduchu, zhoršení nastává teplem (i teplý nápoj), v noci a po ulehnutí do postele.

Kalium bichromicum 9 C je výborný lék na těžko vykašlatelný hustý hlen. Hlen může i tvořit jakoby kuličky a mohou být na něm nitky krve.

Pokud je hlen žlutozelený a jde relativně dobře vykašlat, je možné použít léky Mercurius solubilis 9 C nebo Natrum sulfuricum 9 C. Oba mají podobný sekret, ale Mercurius solubilis má navíc ještě páchnoucí dech a na oteklém jazyku se mohou objevovat otisky zubů.

Léky dáváme dle akutnosti stavu 3-5x denně v dávce 5 granulí.

V případě, že příznaky úplně nesedí na jeden lék, můžeme je též vzájemně zkombinovat nebo použít homeopatický sirup Stodal, který již kombinaci několika léků obsahuje. Léčbu kašle je dobré podpořit i dostatečným pitným režimem s doplněním vitamínů a zinku. Tělo potřebuje na vyléčení dostatek času, nejde to ze dne na den. Pokud potíže v mírných projevech přetrvávají, můžeme doléčení podpořit homeopatickými léky Sulfur iodatum 9 C a Pulsatilla 15 C. Oba léky podáváme 2x denně 5 granulí.

Zdroj: Magazín Healthcomm

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Lenka Štýsová

Autor: PharmDr. Lenka ŠtýsováFarmaceutka, homeopatka

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.11.2021 15:11

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze