Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Jak přežít online výuku?

Autor: MUDr. Jaroslav Čupera

Opětovné uzavření škol a povinná distanční výuka přináší nové a výrazné stresy do již tak stresové doby.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Seznamte se s učiteli a zjistěte, kdo je kdo ve škole každého dítěte. Zvlášť důležité je to u dětí, které od září přešly na novou školu. I když jste však dřív chodili na třídní schůzky a máte aspoň základní informace, přeci jen je dobré vědět, kdy jsou třeba úřední hodiny v ředitelně nebo kdy a jakou formou probíhá jaká výuka. Ověřte si také, zda máte mailový či telefonní kontakt na třídního a učitele hlavních předmětů.

Zjistěte si, co školy žákům nabízí – formy distanční výuky jsou různé. Google Meet, Skype, Zoom jako formy přímé výuky jsou vázané na potřebu počítače a kvalitního internetového připojení, což pro některé rodiny může být problém, obzvlášť, když mají více dětí, které potřebují být online, rodiče jsou na home office a nemá každý svůj počítač. Některé školy například nabízí zapůjčení příslušné techniky. Případně se lze domluvit na upravené formě a zadávání úkolů například přes mobilní platformy či mailem.

K distanční výuce mějte pozitivní přístup – svoje negativní postoje přenášíte i na děti a ty pak mohou mít s výukou a plněním úkolů problémy. Je vhodné případné negativní názory před dětmi neventilovat a naopak je podpořit v tom, že i distanční výuka a domácí vzdělávací aktivity jsou důležité a potřebné.

Ujistěte se, že děti plní svoje domácí úkoly. Přimějte děti k tomu, že úkoly musí být každý den hotové, a víkend tak budou mít volný a k odpočinku. Pokud mají nejasnosti a neví si rady, pokuste se jim poradit a pomoci se splněním zadaných úkolů.

Veďte děti k zodpovědnosti a samostatnosti – zodpovědnost a schopnost pracovat samostatně jsou dalšími faktory pro úspěšné studium.

Povídejte si s dětmi – pro děti je důležité, aby vnímaly, že se rodiče o ně a jejich problémy zajímají.

Sledujte, kolik času tráví děti u televize, s elektronickými hrami či na internetu – děti si často najdou cestu k relaxaci některou z těchto pasivních forem. Nicméně je to vede k pasivitě a mohou takto trávit i stále více času na úkor učení, her či fyzické aktivity.

Dohlédněte, aby děti četly – čtení je jeden z klíčových faktorů pro úspěchy jak ve škole, tak i v životě a je i klíčem k celoživotnímu vzdělávání a rozvoji.

Vyzvěte je, aby navštívily knihovnu – nejlépe samozřejmě fyzicky. V době karantény a pandemických opatření ale existuje mnoho knihoven, které nabízejí svoje informace online.

Podpořte aktivní učení!

Reklama: Boiron podporuje kojeni

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Jaroslav Čupera

Autor: MUDr. Jaroslav Čuperalékař, odborník v homeopatii, člen HLA

"Homeopatii jsem začal studovat ještě jako student medicíny a tak tato jedinečná léčebná metoda doprovází celou moji kariéru lékaře. Používám ji denně k prospěchu své rodiny i pacientů při léčení nejrůznějších potíží, vážných i méně vážných, a díky své specializaci v intenzivní medicíně vím, že takto mohu pomoci i pacientům v nejvážnějších stavech. Homeopatie je šetrná, ekologická, univerzální a především účinná, což prokazují i nesčetné vědecké studie."
 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.2.2023 15:09

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze