Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Co dělat, když už musíte užívat antibiotika? Přidejte i homeopatika a správnou stravu!

Autor: Magdalena Havelková

I když se snažíte antibiotikům vyhýbat, občas není jiné řešení. Má smysl k nim dodat probiotika nebo homeopatika? A jak se co nejdříve dostat do kondice? Co radí lékařka a homeopatka Ilona Ludvíková?

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Podle ní je dobré k antibiotikům již od začátku přidat probiotika. Tobolky s probiotiky je třeba brát minimálně s dvouhodinovým odstupem od dávek antibiotik a je smysluplné užívat je nejen během léčby antibiotiky, ale i následujících šest týdnů.

Co jiného můžete pro své tělo udělat? Doktorka Ludvíková doporučuje v prvních dnech omezit příjem potravy. Samozřejmě to neznamená, že máte hladovět, ale jezte lehká jídla a soustřeďte se hlavně na pitný režim. „Vhodný je silný vývar a bylinné čaje,“ radí lékařka.

Přidejte homeopatika

Hned s první tabletou antibiotik je dobré přidat i homeopatika. Proč? K tomu je třeba pochopit, jak antibiotika léčí. „Antibiotika dosáhnou efektivity teprve po dvou až čtyřech ústy podaných dávkách. V této době můžeme pacientovi pomoci s úlevou od symptomů, jako jsou bolesti v krku, ucpané dutiny, chrapot, kašel, bolesti svalů a hlavy,“ popisuje Ludvíková.

Právě kombinace antibiotik s homeopatiky v prvních dvou dnech infekce podle ní výrazně zkrátí dobu potřebnou k uzdravení. „Podpoří přirozenou reakci imunitního systému a pomáhá protivirové imunitě zvládnout její ‚upozadění‘, ke kterému došlo tím, že v těle působí antibiotika.“

Každý lékař totiž ví, že antibiotika sníží v prvních dvou dnech podávání protivirovou složku imunity. „Navíc spousta bakteriálních infekcí začíná nejprve narušením imunitní bariéry virem,“ vysvětluje.

Viry a bakterie

Pojďme si to vysvětlit na příkladu: Nachladíte se, máte rýmu, tedy virové onemocnění, tělo je oslabené a nemůže se tak dobře bránit. V těle se proto začne rozvíjet bakteriální onemocnění, například angína. Na tu potřebujte antibiotika, ta ale sníží přirozenou imunitní reakci těla a v tu chvíli vás zasáhne další virové onemocní. Například opar.

Podávání homeopatik tento řetěz přeruší. „Mým pacientům se nestává, že by měli během antibiotické léčby výsev oparu, protože souběžně s antibiotiky užívají homeopatické léčivé přípravky,“ dokládá Ludvíková.

Homeopatika podávaná souběžně s antibiotiky by měla být nastavena individuálně přesně podle pacientových potíží a metabolických predispozic. Proto je dobré se poradit se svým lékařem-homeopatem.

Další stupeň léčby

Když se dostaví úleva od nejhorších potíží, čili zhruba za tři dny, je dobré začít obohacovat stravu nemocného o probiotika. Zjednodušeně řečeno jsou to potraviny, které zajistí výživu. Jde zejména o zakysané výrobky ze zeleniny (kimči, nakládaná zelenina, kysané zelí) a také o zakysané výrobky, jako jsou jogurty či jiné zakysané mléčné nápoje, ale třeba i o banán a potraviny s vysokým obsahem vlákniny, což jsou vedle zeleniny například také luštěniny.

Další zásadní chvíle pro homeopatika přijde, když antibiotika doužíváte a nastává čas rekonvalescence. „Často doporučuji kombinaci: Sulfur iodatum 9 C ráno pět granulí a Kalium phosphoricum 9 C večer ve stejné dávce. Při větších ztrátách tekutin pocením přidávám lék China 9 C opět pět granulí ve třech denních dávkách,“ radí lékařka.

Pacienti, kteří mají dlouhodobé potíže s metabolismem jater nebo žlučníku, dostávají kombinaci: Nux vomica 5 C + Phosphorum 15 C po pěti granulích. U problematického fungování ledvin doporučuji: Lycopodium clavatum 9 C + Natrum muriaticum 9 C také v dávkách po pěti granulích od každého léku. Tím se zabrání komplikované a zdlouhavé rekonvalescenci.

V případě průjmu, kterým někteří pacienti po antibiotikách trpí, pomůže kombinace Arsenicum album 9 C plus Natrum sulfuricum 9 C po pěti granulích od každého. „Ideální ale je, abyste se o homeopatické léčbě poradili se svým lékařem-homeopatem, protože ke každému pacientovi je dobré přistupovat individuálně. Důležité je, jaké má další zdravotní potíže, jak v minulosti zvládal jiné nemoci a podobně,“ doporučuje lékařka.

Zánět zubu homeopaticky

A na závěr uvádí příklad ze své zubní praxe: Její pacientka Věra, narozená v roce 1975, přišla v prosinci do ordinace s rozsáhlým zánětem kolem prořezávajícího se zubu moudrosti. „Otok celé levé tváře zahrnoval i otok levého dolního a horního víčka. Paní měla obrovské tepavé bolesti, které ji nenechaly poslední noc spát, nasazené léky na bolest – ibuprofen ani paracetamol – jí vůbec neulevily,“ popisuje Ludvíková.

Po ošetření zánětu dostala antibiotika, která užívala spolu s probiotiky. „Okamžitou úlevu pacientce přinesla nasazená homeopatika: Hepar sulfur calcareum 30 C + Belladonna 9 C, oboje po pěti granulích každou hodinu až do večera, ledování tváře a Apis mellifica 30 C v dávce pět granulí pětkrát denně první den a následující dny tři dávky denně,“ vzpomíná na případ Ludvíková.

Pacientce se už po třech dávkách homeopatické kombinace tak ulevilo, že po několika dnech bolesti, usnula v polosedě. „Otok i zarudnutí tváře se zlepšily druhý den, navíc poprvé při podávání antibiotik neměla opar jako obvykle,“ říká Ludvíková.

Pacientka si pak musela nechat zub vytrhnout, ale protože už věděla, jak jí homeopatika pomohla, vzala si je i v tomto případě. „Stomatochirurg si pochvaloval, že nebylo i přes velký rozsah zákroku zapotřebí nasadit antibiotika. Pro pacientku by bylo druhé podání širokospektrých antibiotik během jednoho měsíce problémem s velikým dopadem na imunitní systém. Díky homeopatické podpoře se nejen velmi dobře cítila, ale rána se rychle zahojila,“ uzavírá Ludvíková s tím, že pacientům po vytržení zubu ordinuje trojkombinaci: Arnica montana 30 C + Apis mellifica 30 C + Hypericum perforatum 30 C, a to 10 granulí od každého léku rozpuštěných v neperlivé vodě.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Magdalena Havelková

Autor: Magdalena Havelkováredaktorka

Redaktorka, která se problematice medicíny věnuje mnoho let. Homeopatie je pro ni jednou z možností, jak se dívat na lidské tělo a jak ho léčit. Své zdravotní problémy velmi často sama konzultuje s lékaři, kteří předepisují homeopatické léky, stejně tak na homeopatii spoléhá, když onemocní někdo z rodiny.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 25.3.2023 19:12

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze