Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Rekonvalescence po COVIDu

Autor: MUDr. Jaroslav Čupera

Probíhající pandemie onemocnění covid-19 přináší mnohé problémy, ale řadu pacientů trápí následky lehčeji i hůře prodělaného onemocnění. Pro doléčení a rychlejší obnovu fyzických i duševních sil lze použít i homeopatii.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Klinicky se nejvíce můžeme setkat s přetrvávajícím kašlem a dušností, slabostí a únavou, jak psychickou, tak i fyzickou. Řada pacientů si po prodělaném COVIDu stěžuje na přetrvávající ztrátu čichu či chuti.

Z homeopatik lze pacientům doporučit při přetrvávající/-m:

  • kašli a zvýšené tělesné teplotě - Sulfur iodatum 15 C + Pulsatilla 30 C – 2x denně 5 granulí
  • fyzické slabosti - China rubra 9 C, 4x denně 5 granulí + Phosphoricum acidum 15 C, 2x denně 5 granulí
  • psychické únavě a neschopnosti duševní práce - Kalium phosphoricum 15 C, 2x denně 5 granulí
  • ztráti čichu a chuti - Pulsatilla 30 C + Natrum muriaticum 30 C, 2x denně 5 granulí 

Doporučená doba léčby je 14 dní, dále se řídí vývojem klinických příznaků.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Jaroslav Čupera

Autor: MUDr. Jaroslav Čuperalékař, odborník v homeopatii, člen HLA

"Homeopatii jsem začal studovat ještě jako student medicíny a tak tato jedinečná léčebná metoda doprovází celou moji kariéru lékaře. Používám ji denně k prospěchu své rodiny i pacientů při léčení nejrůznějších potíží, vážných i méně vážných, a díky své specializaci v intenzivní medicíně vím, že takto mohu pomoci i pacientům v nejvážnějších stavech. Homeopatie je šetrná, ekologická, univerzální a především účinná, což prokazují i nesčetné vědecké studie."
 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 28.9.2021 12:07

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze