Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Jedle, posel světla Vánoc

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Vůně jehličnatých stromů snad v každém vyvolá vzpomínku na Vánoce. Borovice, smrk, jedle… Ať je to kterýkoliv jehličnan, pocity něhy a sladkého dětství nám zprostředkují kdykoliv. Pozitivní emoce ale nejsou tím jediným, co nám vánoční stromky poskytnou.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Podívejme se společně na pohádkovou královskou jedli!

Trpělivá královna lesa, plná síly, odolávající náporům, kterým je vystavena.

  • Staří Kelti ji považovali za posla znovuzrozeného Slunce. Zdobili ji pentlemi a přinášeli pod ni dary. Dokonce byla jedle i průvodkyní na konci života. Semínko z jedlové šišky kladli při pohřbu pod jazyk zemřelým.
  • Stejně i na Balkáně je jedle stromem, který duši ukazuje cestu do jiného světa. Žalozpěvy za mrtvé byly prováděny v kruhu kolem jedle.
  • Germáni v ní viděli sílu, naději a odolnost.
  • Staří Řeci v jedli zas vnímali ochrannou ruku Artemidy, bohyně Měsíce.

V dávných dobách bylo zvykem pálit jedlové (i smrkové) poleno jako symbol zrození nového slunce.

Léčivý význam mají pupeny, jehlice, pryskyřice i kůra.

Vnitřně se užívá sirup z pupenů. Pomáhá při zánětu průdušek - Jarní dary přírody, Jak se v létě připravit na zimu.  Pokud jste to nestihli v létě, nevadí. Jde ho vyrobit i z jehličí. Nasekejte ho v mixéru a postupujte stejně, jako je uvedeno v návodech.

Léčbu zánětu průdušek podpoříme inhalací odvaru z čerstvého jehličí. Odvar z jehličí lze využít i ke koupeli ulevující svalovým i kloubním bolestem. Stejná koupel či omývání podpoří hojení kožních potíží.

Mast z pryskyřice je vhodná k léčbě kožních vředů, omrzlin i jizev.

Aromaterapie využívá jedli:
• při léčbě onemocnění dýchacích cest,
• jako podpůrný prostředek k vykašlávání,
• k úlevě při revmatismu,
• při poruchách prokrvení,
• ke zklidnění při nervozitě a napětí.

Tip 1: Jehličí lze využít jako vykuřovadlo – k dezinfekci a provonění prostoru zejména v období zvýšeného výskytu virových onemocnění.

Tip 2: Napěchujte jehličí do polštáře z pevnější látky, silice vás uklidní a navodí lepší spánek.

Nezapomeňte letos u stromečku trávit co nejvíce času. Po hektických dnech regeneruje vitalitu, vrací pevné zdraví dlouhodobě nemocným, dodá optimismus a prý přitahuje přírodní a vánoční bytosti do příbytků. To je možná důvod, proč mají děti jedli tak moc rády…

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.1.2023 22:13

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze