Rychlé rady
Víte, že ...
Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.
Napsali jste nán
- Homeopatie je úžasná léčba! Jako laik se s ní léčím více než 15 let! V současnosti v našem věku 75 let a 70 užíváme Oscillococinum a virózu zvládáme bezvadně!Měli by jej podávat ve všech důchodových zařízeních. Nechápeme, jak lidská hloupost nemá mezí. Němcová Vlastimila
- Můj syn měl v močovém měchýři bakterii, na kterou zabírají pouze jedny ATB podávané do žíly a my jsme se ji zbavili pomoci homeopatie. A na prdíky mu zabraly taky jen homeopatika. Homeopatie není jen placebo.Andrea Záhorcová
- Na bolest v krku nejčastěji používám Phytolaccu decandru a Lac caninum na levostranné bolesti.Adriana Nogová
- Na bolest v krku používám Homeogene, při chycených hlasivkách Homeovox. A samozřejmě na posílení imunity Oscillo.Veronika Moravcová
- Na bolest v krku jako první pomoc volím Homeovox a Oscillo.Radka Široká
Jedle, posel světla Vánoc
Autor: Mgr. Andrea Dovalová
Vůně jehličnatých stromů snad v každém vyvolá vzpomínku na Vánoce. Borovice, smrk, jedle… Ať je to kterýkoliv jehličnan, pocity něhy a sladkého dětství nám zprostředkují kdykoliv. Pozitivní emoce ale nejsou tím jediným, co nám vánoční stromky poskytnou.

Zdroj: Shutterstock
Podívejme se společně na pohádkovou královskou jedli!
Trpělivá královna lesa, plná síly, odolávající náporům, kterým je vystavena.
- Staří Kelti ji považovali za posla znovuzrozeného Slunce. Zdobili ji pentlemi a přinášeli pod ni dary. Dokonce byla jedle i průvodkyní na konci života. Semínko z jedlové šišky kladli při pohřbu pod jazyk zemřelým.
- Stejně i na Balkáně je jedle stromem, který duši ukazuje cestu do jiného světa. Žalozpěvy za mrtvé byly prováděny v kruhu kolem jedle.
- Germáni v ní viděli sílu, naději a odolnost.
- Staří Řeci v jedli zas vnímali ochrannou ruku Artemidy, bohyně Měsíce.
V dávných dobách bylo zvykem pálit jedlové (i smrkové) poleno jako symbol zrození nového slunce.
Léčivý význam mají pupeny, jehlice, pryskyřice i kůra.
Vnitřně se užívá sirup z pupenů. Pomáhá při zánětu průdušek - Jarní dary přírody, Jak se v létě připravit na zimu. Pokud jste to nestihli v létě, nevadí. Jde ho vyrobit i z jehličí. Nasekejte ho v mixéru a postupujte stejně, jako je uvedeno v návodech.
Léčbu zánětu průdušek podpoříme inhalací odvaru z čerstvého jehličí. Odvar z jehličí lze využít i ke koupeli ulevující svalovým i kloubním bolestem. Stejná koupel či omývání podpoří hojení kožních potíží.
Mast z pryskyřice je vhodná k léčbě kožních vředů, omrzlin i jizev.
Aromaterapie využívá jedli:
• při léčbě onemocnění dýchacích cest,
• jako podpůrný prostředek k vykašlávání,
• k úlevě při revmatismu,
• při poruchách prokrvení,
• ke zklidnění při nervozitě a napětí.
Tip 1: Jehličí lze využít jako vykuřovadlo – k dezinfekci a provonění prostoru zejména v období zvýšeného výskytu virových onemocnění.
Tip 2: Napěchujte jehličí do polštáře z pevnější látky, silice vás uklidní a navodí lepší spánek.
Nezapomeňte letos u stromečku trávit co nejvíce času. Po hektických dnech regeneruje vitalitu, vrací pevné zdraví dlouhodobě nemocným, dodá optimismus a prý přitahuje přírodní a vánoční bytosti do příbytků. To je možná důvod, proč mají děti jedli tak moc rády…
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Svet Homeopatie na sociálních sítích