Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Artróza u psa

Autor: Ing. Jana Dytrychová

Stále častěji se setkávám s případy artrózy u psů, a to nejen těch starých. Degenerace v chovu psů, nesprávný výběr rodičů, „přimhouření“ oka u pozitivně testovaných jedinců na dysplazii kyčelního či loketního kloubu vyššího stupně, genetické predispozice – to vše vede k problémům v budoucím vrhu štěňat.

Ilustrační foto
Zdroj: Ing. Jana Dytrychová

Artrózu mají jak malá, tak velká plemena. Jen u těch větších a velkých plemen se vyskytuje stále častěji i v mladém věku, což samozřejmě snižuje plánované využití psa např. při sportu. Nemalý podíl mají samozřejmě i podmínky chovu, ve kterých štěně vyrůstá. Pokud si např. pořídím štěně německého ovčáka do bytu s plovoucí podlahou, nemohu očekávat správný vývoj kostry. Artrózy je všude kolem mě v chovu psů mnoho.

Artróza je pro psa bolestivý stav s omezením hybnosti kloubů. Kloubní pouzdro nefunguje tak, jak má, velmi často se objevují blízko kloubního pouzdra různé úlomky nebo kostní výrůstky, které způsobují bolest při pohybu psa. Typické je těžké vstávání po noci nebo delším ležení, poté se pes rozchodí a vypadá na pohled lépe. Ke zhoršení obvykle dochází v chladném počasí. Takový pes by měl být držen optimálně v suchu a přiměřeném teple, nikoli na studeném a vlhkém podkladu (beton, vlhká zem).

Jako první lék volím Rhus toxicodendron 15 C v dávkování 2x denně 2 granulky do tlamky. Tento lék výborně působí proti otokům a ztuhlosti kloubů. Na otoky všeobecně, tedy i kloubů, výborně působí také v případě zánětu Apis mellifica. Volím potenci 15 C v dávkování klidně 3x denně 2 granulky do ústupu akutních bolestí. Pokud se jšpedná o akutní zánět nebo otok s horečkou, třeba po nějaké námaze nebo sportovním výkonu, volím lék Belladonna 15 C, ve stejném dávkování. Jestli je navíc slyšet při pohybu jisté praskání v oblasti kloubu, volím Graphites 30 C v dávkování 2x denně 2 granulky. V neposlední řadě je mým jasným pomocníkem Arnika montana 9 C, kterou dávám prakticky při každé bolesti a podpoře hojení.

Závěrem bych ráda podotkla, že asi nejdůležitější je váhová kategorie zvířete. Pes by neměl mít nadváhu! Tlustým zvířatům se špatnou fyzickou kondicí se zcela snižuje šance na lepší a bezbolestný pohyb.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 2.10.2022 06:10

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze