Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Nepodceňujte prevenci!

Autor: BOIRON CZ, PR článek

Chřipková onemocnění a virózy jsou nemoci typické především pro období podzimu a zimy. Ve srovnání s pravou sezónní chřipkou mají běžné virózy zpravidla mírnější průběh a méně závažné komplikace. Přesto nás dokážou nepříjemně potrápit. Letošní podzim je vzhledem k epidemii i protiepidemickým opatřením velmi náročný. Více než kdy jindy hraje roli prevence, proto byste ji neměli podceňovat.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Podpořte imunitu
Prevence a podpora imunity jsou v otázce viróz rozhodující. Je tedy s nimi třeba začít co nejdříve. Důležitý je zdravý životní styl, vyvážená strava s dostatkem vitaminů, kvalitní spánek a fyzická aktivita nejlépe na čerstvém vzduchu. Prevenci můžete podpořit i pomocí volně prodejných léčivých přípravků či doplňků stravy.

Omezte stres
Stres dokáže imunitu výrazně snížit. Zatímco krátkodobý stres nám pomáhá zmobilizovat se, vynaložit potřebnou energii například ke zlepšení výkonu, či k dosažení cíle, dlouhodobý stres nám jednoznačně škodí a může mít negativní dopad na náš organismus, na naše fyzické a duševní zdraví. Je třeba se s ním naučit bojovat, ať už formou relaxace, kvalitní stravy a pravidelného cvičení, či pomocí léčivých přípravků.

Výborným pomocníkem je homeopatie
Homeopatické léčivé přípravky jsou šetrné a nezatěžují už tak dost zatížený lidský organismus. Užívat je mohou i rizikové skupiny pacientů, jako jsou těhotné a kojící ženy, malé děti a senioři. Ti ocení mimo jiné to, že se homeopatické léky navzájem s jinými léky či doplňky stravy neovlivňují.

Oblíbeným homeopatickým lékem ve světě i v České republice je Oscillococcinum, používané pro prevenci i léčbu chřipkových stavů. Preventivně se podává pouze 1 dávka granulí týdně, malým dětem se rozpustí v trošce vody. Oscillococcinum se vyplatí mít po ruce i ve chvíli, kdy začínáte pociťovat první příznaky onemocnění jako je horečka, zimnice, bolest hlavy, únava a bolesti svalů. V takovém případě je třeba zvýšit dávkování na 1 dávku 3 x denně po dobu 1 až 3 dnů.

Homeopatický léčivý přípravek Sédatif PC zmírní příznaky stresu během dne a tím zkvalitní spánek v noci. Tradičně se v homeopatii užívá k léčbě úzkosti a emočního napětí, které se projevují neklidem, nervozitou, podrážděností a poruchami koncentrace, a k léčbě lehkých poruch spánku. Sédatif PC je nenávykový a neovlivňuje pozornost během dne, což ocení jak řidiči, tak studenti.

---

Čtěte pečlivě příbalovou informaci. 

Oscillococcinum® je homeopatický léčivý přípravek k vnitřnímu užití, užívaný tradičně v homeopatii k prevenci a léčbě chřipkových stavů (jako jsou např. horečka, zimnice, bolest hlavy, únava a bolesti svalů). Obsahuje Anas barbariae, hepatis et cordis extractum 200 K.

Sédatif PC® je homeopatický léčivý přípravek užívaný tradičně v homeopatii k léčbě úzkosti a emočního napětí (které se projevují např. neklidem, nervozitou, podrážděností a poruchami koncentrace) a k léčbě lehkých poruch spánku. Lék k vnitřnímu užití.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

BOIRON CZ, PR článek

Autor: BOIRON CZ, PR článekKomerční sdělení

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.1.2023 21:28

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze