Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Máte ve své lékárničce lék FERRUM PHOSPHORICUM?

Autor: MUDr. Jaroslav Čupera

Tento lék používám velmi často, především v případech nachlazení s nevysokou teplotou, kterou může doprovázet suchý a bolestivý kašel. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Ferrum phosphoricum lze použít i v prvních chvílích po poraněních, jako jsou naražení a pohmoždění, kdy poraněné místo bolí, ale ještě se nezačne vyvíjet otok a hematom. V této fázi je jeho použití podobné jako použití léku Arnica montana.

Hlavní indikací léku Ferrum phosphoricum jsou ale zánětlivé stavy a postižení horních cest dýchacích, jako jsou rýmy, záněty uší, bronchitidy či chřipky. Někdy se mu také říká lék nejasných příznaků. Tedy stavů, kdy si pacient stěžuje na zvýšenou teplotu, rýmu či kašel, ale nedovede k nim popsat žádné výrazné faktory zlepšení či zhoršení.

Jedná se o katarální záněty, tedy první stupeň zánětů, které charakterizuje překrvení. Jsou to záněty, kde není na sliznicích žádná sekrece a které doprovází nevysoká teplota, maximálně 38 °C. Sliznice jsou zarudlé, oteklé a postižené části jsou bolestivé. Zánět může doprovázet krvácení – tedy rýma s nepříliš hojnou sekrecí, ale může u ní být krvácení z nosu. Kašel je suchý a taktéž bolestivý a ve vykašlaném sekretu mohou být stopy krve. Horečka je doprovázená pocity vnitřní horkosti a případně i bolestí hlavy. Krom mírné citlivosti na světlo je nedoprovází žádné další příznaky.

Ferrum phosphoricum užíváme nejvíce v nižších ředěních, 5 C či 9 C, a to 3–5x denně v dávce 5 granulí.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Jaroslav Čupera

Autor: MUDr. Jaroslav Čuperalékař, odborník v homeopatii, člen HLA

"Homeopatii jsem začal studovat ještě jako student medicíny a tak tato jedinečná léčebná metoda doprovází celou moji kariéru lékaře. Používám ji denně k prospěchu své rodiny i pacientů při léčení nejrůznějších potíží, vážných i méně vážných, a díky své specializaci v intenzivní medicíně vím, že takto mohu pomoci i pacientům v nejvážnějších stavech. Homeopatie je šetrná, ekologická, univerzální a především účinná, což prokazují i nesčetné vědecké studie."
 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 28.9.2021 12:43

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze