Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

I psychika je důležitá pro vaši imunitu

Autor: Magdalena Havelková

Doktorka Eliška Bartlová říká, že její klienti už začínají mít z epidemie úzkosti. Jak si pomoci? Zatímco na jaře doktorka Bartlová žádné velké psychické potíže jako je strach a úzkost z epidemie nezaznamenala, teď se to začíná zhoršovat.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Homeopatickou ordinaci doktorky Elišky Bartlové v Brně navštěvují pacienti širokého věkového spektra, od malých dětí až po seniory. Nejstarší pacientce je 85 let.

„V první vlně covidu jsem v podstatě nezaznamenala větší nárůst strachů a úzkostí, nyní to začíná být ale horší. Starší pacienti cítí velké ohrožení a mají strach. Předpokládám, že se budou nyní přeobjednávat tak, aby nebyli nuceni nikam vycházet, jezdit po Brně MHD,“ popisuje lékařka.

Rodiče dětí jsou pak znepokojeni a také zaneprázdněni zejména tím, že musí řešit organizaci péče o děti, které nechodí do školy a zároveň svou práci. A to je vysiluje. Strach z toho, co bude, takzvaná anticipační úzkost, je podle Bartlové také silným oslabujícím momentem. „Nikdo neví, na jak dlouho budou omezení nutná, nikdo neví, jak dlouho budeme žít s ohrožením,“ popisuje.

Děti jsou teď ale podle ní mnohem zdravější. V podstatě všichni se však obrací k homeopatii jako k účinné metodě prevence i možné léčby příznaků. Nyní více žádají rady mailem a telefonem.

Čtyři nakažení pacienti

Pacienty, kteří prodělali nákazu, měla lékařka zatím jen čtyři. „Ve všech případech to byl lehčí průběh nebo byli bezpříznakoví, naštěstí jsme byli od počátku ve spojení jen telefonem, osobně jsme se nesetkali,“ popisuje lékařka, která měla samozřejmě také několik dalších klientů, kteří si prožili období karantény v izolaci.

Jednou z nemocných, u které se více než fyzické problémy projevují psychické, je šestatřicetiletá zdravotní sestra Gábina. Setkala se v nemocnici s nakaženou kolegyní a musela zůstat v karanténě. Později byl test potvrzen i u ní. „Její aktuální příznaky nejsou nijak dramatické – bolí ji hlava za očima a má ztuhlou šíji. Nemá zvýšenou teplotu, nekašle. Jen má naprostou ztrátu čichu,“ popisuje Bartlová. Kromě toho má bolest hlavy, popisuje pocit těžkých svalů a celkové zpomalení…

Sestřičku ale situace velmi psychicky vykolejila. Má úzkost. Její manžel je o 30 let starší a ona se o něj od začátku pandemie bojí, teď aktuálně i kvůli tomu, že se obává, aby zvládl péči o jejich pětiletého syna. V noci se budí pocitem akutního strachu o blízké, ale i o sebe. Přitom manžel ani syn zatím žádné příznaky nemají a cítí se zdravě. Sestřička si říká: „Co když budu mít těžký průběh a manžel nezvládne péči o syna. Co když onemocní i on? Syn nikoho jiného než nás dva nemá.“

Doktorka Bartlová klientce doporučila homeopatický lék Arsenicum album 15 C. Nyní bere na noc pět granulí. „Přes den jsem jí dále doporučila homeopatický lék Gelsemium sempervirens 15 C nyní v dávce třikrát denně pět granulí. Pokud se situace nezkomplikuje, měla by užívat také Arsenicum album 15 C v dávce dvakrát týdně pět granulí,“ popisuje Bartlová.

Rodině pak doporučila Oscillococcinum, denně jednu tubička po dobu celého týdne. Poté jednou týdně jedna dávka. Manžel, který je v rizikovém věku, navíc je to celkově oslabený bývalý kuřák s častými dýchacími problémy by měl užívat Serum de Yersin 15 C v dávce dvakrát týdně pět granulí.

Jak na prevenci a psychické potíže v době pandemie

Jako prevenci doporučuje doktorka Bartlová univerzálně Oscillococcinum, lék historicky prověřený epidemiemi i pandemiemi. Užívat byste ho měli jednou až dvakrát týdně jednu tubičku, a to jak děti, tak dospělí.

Pro oslabené, astenické čili hubenější a slabší děti s častou nemocností by lékařka navíc doporučila lék Silicea 15 C v dávce pět granulí dvakrát týdně. Pro odolnější a silnější děti, které ale i tak trpí častějšími problémy horních cest dýchacích, radí lékařka užívat Sulfur iodatum 15 C v dávce pět granulí dvakrát týdně.

Pro dospělé, kteří přes zimní období lehce trpí dlouhotrvajícím kašlem a pro které je období podzimu a zimy obdobím, kdy jsou energeticky oslabeni, je vhodný lék Phosphorus 15 C (jednou týdně pět granulí). Pro dospělé, kteří již prodělali zápal plic nebo mají výraznější dechové oslabení nebo chronické nemoci pak preventivně Serum de Yersin 15 C (jednou týdně pět granulí) a Arsenicum album 30 C (jednou týdně pět granulí).

Jako prevenci možného nástupu klasické chřipky doporučuje doktorka Bartlová homeopatický lék Influenzinum 9 C (pět granulí jednou týdně). Pro ty, co akutně prožívají stres a cítí se ohrožení by doporučila Aconitum napelus 15–30 C (2-3 krát denně pět granulí). U starších lidí pak pro zvládnutí takového stresu dobře poslouží Arsenicum album 15–30 C (pět granulí dvakrát denně). Sama lékařka pak kromě dvou dávek Oscillococcina týdně užívá právě Influenzinum. „Mám však připravenou svou homeopatickou domácí lékárničku pro případ jakéhokoliv problému u sebe i v rodině,“ uzavírá lékařka.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Magdalena Havelková

Autor: Magdalena Havelkováredaktorka

Redaktorka, která se problematice medicíny věnuje mnoho let. Homeopatie je pro ni jednou z možností, jak se dívat na lidské tělo a jak ho léčit. Své zdravotní problémy velmi často sama konzultuje s lékaři, kteří předepisují homeopatické léky, stejně tak na homeopatii spoléhá, když onemocní někdo z rodiny.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 21.3.2023 22:42

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze