Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Hemoroidy a zácpa v těhotenství

Autor: Redakce

V těhotenství se hemoroidy objevují v důsledku tlaku rostoucí dělohy a plodu. Dalším důvodem je také zácpa, která v těhotenství také často znepříjemňuje období radostného očekávání.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Kromě režimových opatření pomohou i vhodně zvolené homeopatické léky.

„Dobrý den, aktuálně jsem v 19. týdnu těhotenství a ráda bych zkusila homeopatika, která mi pomohou s hemoroidy a zácpou. Problémy nejsou nijak markantní, nicméně jsem na obě tyto věci vždy trpěla a ráda bych vsadila na prevenci. Existuje něco takového?“

Na dotaz odpovídá zkušená porodní asistentka, odbornice v homeopatii Bc. Romana Gogelová:

„Dobrý den, začněte užívat homeopatický lék:

  • Sepia officinalis 9 C – 2x denně 5 granulí. Využívejte 2 tuby léku.

Pak pokračujte homeopatickým lékem

  • Sepia officinalis 15 C – 2x denně 5 granulí. Využívejte 1 tubu léku. Pak pokračujte s tímto lékem 1x denně 5 granulí až do porodu.

Pokud by se situace zhoršila, mějte po ruce homeopatický lék:

  • Aesculus hippocastanum 5 C – v případě potíží přidejte v dávkování 5x denně 5 granulí, dokud potíže neustanou.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2022 06:59

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze