Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Příprava psa na gastroenterologický zákrok

Autor: Ing. Jana Dytrychová

Se stářím přichází řada nemocí a s tím spojené řešení problémů pro majitele zvířátka. Ne vždy to dopadne dobře a ne vždy je následná rekonvalescence a hojení vzhledem k věku zvířátka krátkodobou záležitostí bez případných komplikací. Tak jako starý člověk se hojí hůře a zvládá hůře i zákroky včetně narkózy, stejné je to i u zvířat.

Ilustrační foto
Zdroj: Ing. Jana Dytrychová

Oslovila mě majitelka starého salašnického pejska, který měl už několik týdnů občasné trávicí problémy v podobě zvracení či nechutenství a apatie. Majitelka nechala pejskovi provést řádná vyšetření, která neukázala z krve žádnou abnormalitu a na sonu nic výrazného, co by bylo život ohrožující. Nicméně po několika týdnech, kdy se stav nelepšil a pejsek zhruba 1x týdně vyzvracel nestrávenou potravu, rozhodla jsem se znovu nechat udělat sono břicha u gastrospecialisty a nález byl tentokráte již patrný. Zúžená průchodnost tenkého střeva ve spodní části s četnými výrůstky. Byl nutný operativní zákrok. Prognóza nejistá.

Pejskovi jsem ihned začala podávat koktejl homeopatik na celkové posílení organismu. Zvolila jsem kombinaci Arnika Montana 9 C + Phosphorus 9 C + Lycopodium clavatum 9 C. Arniku jsem zvolila na včasnou podporu hojení, Phosphorus na celkovou vitalitu a jakési „nakopnutí“ organismu k síle zvládnout operaci a Lycopodium je výborným lékem na podporu funkce GIT (gastrointestinálního traktu). Od každého pejsek dostával 3x denně 2 granulky přímo do tlamky. Tato kombinace byla pejskovi podávána dlouhodobě i po zákroku, aby se urychlilo celkové hojení.

Pejsek měl termín operace za týden. Majitelka podávala mnou doporučená homeopatika a dva dny před zákrokem jsem pejskovi nasadila ještě jednorázově dávku 2 granulek homeopatika Opium 5 C pro snadnější odbourávání narkózy z těla.

Po zákroku pak měla majitelka připraven roztok tří homeopatik ve stříkačce od každého po 3 granulkách: Hypericum perforatum 15 C + Opium 15 C + Arnika montana 9 C. Všechna tři homeopatika urychlují proces odbourávání narkózy z těla ven. Tento „koktejl“ majitelka podávala pejskovi každou hodinu po probuzení zhruba půl den.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 28.9.2021 12:49

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze