Rychlé rady
Víte, že ...
Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.
Napsali jste nán
- Homeopatie je úžasná léčba! Jako laik se s ní léčím více než 15 let! V současnosti v našem věku 75 let a 70 užíváme Oscillococinum a virózu zvládáme bezvadně!Měli by jej podávat ve všech důchodových zařízeních. Nechápeme, jak lidská hloupost nemá mezí. Němcová Vlastimila
- Můj syn měl v močovém měchýři bakterii, na kterou zabírají pouze jedny ATB podávané do žíly a my jsme se ji zbavili pomoci homeopatie. A na prdíky mu zabraly taky jen homeopatika. Homeopatie není jen placebo.Andrea Záhorcová
- Na bolest v krku nejčastěji používám Phytolaccu decandru a Lac caninum na levostranné bolesti.Adriana Nogová
- Na bolest v krku používám Homeogene, při chycených hlasivkách Homeovox. A samozřejmě na posílení imunity Oscillo.Veronika Moravcová
- Na bolest v krku jako první pomoc volím Homeovox a Oscillo.Radka Široká
Příprava psa na gastroenterologický zákrok
Autor: Ing. Jana Dytrychová
Se stářím přichází řada nemocí a s tím spojené řešení problémů pro majitele zvířátka. Ne vždy to dopadne dobře a ne vždy je následná rekonvalescence a hojení vzhledem k věku zvířátka krátkodobou záležitostí bez případných komplikací. Tak jako starý člověk se hojí hůře a zvládá hůře i zákroky včetně narkózy, stejné je to i u zvířat.

Zdroj: Ing. Jana Dytrychová
Oslovila mě majitelka starého salašnického pejska, který měl už několik týdnů občasné trávicí problémy v podobě zvracení či nechutenství a apatie. Majitelka nechala pejskovi provést řádná vyšetření, která neukázala z krve žádnou abnormalitu a na sonu nic výrazného, co by bylo život ohrožující. Nicméně po několika týdnech, kdy se stav nelepšil a pejsek zhruba 1x týdně vyzvracel nestrávenou potravu, rozhodla jsem se znovu nechat udělat sono břicha u gastrospecialisty a nález byl tentokráte již patrný. Zúžená průchodnost tenkého střeva ve spodní části s četnými výrůstky. Byl nutný operativní zákrok. Prognóza nejistá.
Pejskovi jsem ihned začala podávat koktejl homeopatik na celkové posílení organismu. Zvolila jsem kombinaci Arnika Montana 9 C + Phosphorus 9 C + Lycopodium clavatum 9 C. Arniku jsem zvolila na včasnou podporu hojení, Phosphorus na celkovou vitalitu a jakési „nakopnutí“ organismu k síle zvládnout operaci a Lycopodium je výborným lékem na podporu funkce GIT (gastrointestinálního traktu). Od každého pejsek dostával 3x denně 2 granulky přímo do tlamky. Tato kombinace byla pejskovi podávána dlouhodobě i po zákroku, aby se urychlilo celkové hojení.
Pejsek měl termín operace za týden. Majitelka podávala mnou doporučená homeopatika a dva dny před zákrokem jsem pejskovi nasadila ještě jednorázově dávku 2 granulek homeopatika Opium 5 C pro snadnější odbourávání narkózy z těla.
Po zákroku pak měla majitelka připraven roztok tří homeopatik ve stříkačce od každého po 3 granulkách: Hypericum perforatum 15 C + Opium 15 C + Arnika montana 9 C. Všechna tři homeopatika urychlují proces odbourávání narkózy z těla ven. Tento „koktejl“ majitelka podávala pejskovi každou hodinu po probuzení zhruba půl den.
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Svet Homeopatie na sociálních sítích