Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Nespavost a vyhoření na mateřské

Autor: Redakce

Nespavost, únava, pocit, že už dál nemůže… Později se pak přidává podrážděnost, pokles sebevědomí, plačtivost, úzkosti. To jsou projevy syndromu vyhoření, které se objevují navzdory tomu, že maminka prožívá krásné období života.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Jednotvárné dny a samota jsou vyčerpávající. Odborníci radí věnovat se aspoň několik hodin týdně činnosti, která s péčí o rodinu nemá nic společného. Kavárna, „babinec“ s kamarádkami, kino, běh, či masáž – cokoliv, co je „jen vaše“.

„Dobrý den, jsem 5. rokem na mateřské. Jsem zdravá, mám dvě děti. Poslední dobou nemohu usnout, v noci se budím, pak jsem celý den unavená a pálí mne oči. Mívám úzkosti, občas mám pocit vyhoření. Děkuji za radu.“

Na tento čtenářský dotaz odpovídá zkušená lékařka MUDr. Zuzana Kornelová, odbornice v homeopatii:

„Dobrý den. Toto období může být pro vás hodně vyčerpávající. Je třeba si najít aspoň chvilku pro sebe, zkuste jedno odpoledne v týdnu. 

Z homeopatik vám pomůže:

  • Kalium phosphoricum 9 C – 2x denně 5 granulí.
  • Pokud ještě kojíte, přidejte lék China 9 C – 1x denně 5 granulí.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 26.11.2020 08:36

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze