Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Horečka

Autor: MUDr. Věra Budková

Jaký homeopatický lék mohu použít na zvýšenou teplotu svého syna?

Ilustrační foto

Obzvláště nyní - v období změny klimatu - vlhkého a studeného počasí, kdy jsou velmi častá chřipková onemocnění, je toto téma důležité. Jednoznačně doporučuji po období celé zimy podávat v dobrém klinickém stavu lék Oscillococcinium - jednu tubu jednou týdně. Nechte vždy rozpustit v ústech pod jazykem celý obsah dózy, přípravek stimuluje celkovou obranyschopnost a je tím účinnější, pokud je podáván pravidelně preventivně.

Pokud přece jen nastoupí horečka, můžete podat homeopatika:

  • Aconitum napellus 9 C - podáváme při rychle stoupající teplotě až ke čtyřiceti stupňům po prudkém prochlazení u jedince s dobrou obranyschopností. Pacient udává prudké, nesnesitelné bolesti s pocitem ztuhnutí a mravenčení. Má intenzivní žízeň s potřebou pít studenou vodu, nepotí se. Je úzkostný. Podávejte vždy 5 granulí každou hodinu do zmírnění příznaků.
  • Druhým homeopatickým lékem je Belladonna 9 C - podáme ji tehdy, pokud se pacient potí, má překrvený, horký obličej, cítí suchost v ústech s žízní, bolí ho hlava. Je rozrušený, dobře mu dělá tma, ticho /zatáhnout rolety, vypnout radio, televizi/, chce být přikrytý. Většinou je Belladonna "v závěsu" za Aconitem, takže její podání je většinou častější.

Je třeba ještě zmínit, že pro teplotu můžeme dle charakteru volit i jiné léky. Pokud se problém vyskytne, je třeba popsat řádně příznaky onemocnění a podle toho individuelně tento lék vybrat. Výše uvedené dva léky jsou však u dětí velmi časté.

Přeji jen tu nejlepší zkušenost s homeopatií a věřím, že tomu tak bude.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Věra Budková

Autor: MUDr. Věra Budkoválékař-pediatr, odborník v homeopatii, člen HLA, pro Svět homeopatie vede Homeopatickou poradnu

Dítě je to nejdražší, co máme. Proto jim dopřejme hodně lásky, trpělivosti, vědomí, že jsme jejich přáteli a v jejich životě i laskavými průvodci k tomu, aby se naučily věci přirozené. Podporujme jejich individualitu i originalitu. Dbejme na to, abychom všemu konání dali prostor a čas tak, jak je pro každého jinak třeba. Podporujme jejich důvěru v nás a v sebe sama. Učme je jistotě a vědomí vlastní ceny. Pokud milujeme sami sebe, milujeme i ostatní. Přeji v životě hodně štěstí, zdraví a harmonie.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.10.2020 21:32

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze