Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Horečka

Autor: MUDr. Věra Budková

Jaký homeopatický lék mohu použít na zvýšenou teplotu svého syna?

Ilustrační foto

Obzvláště nyní - v období změny klimatu - vlhkého a studeného počasí, kdy jsou velmi častá chřipková onemocnění, je toto téma důležité. Jednoznačně doporučuji po období celé zimy podávat v dobrém klinickém stavu lék Oscillococcinium - jednu tubu jednou týdně. Nechte vždy rozpustit v ústech pod jazykem celý obsah dózy, přípravek stimuluje celkovou obranyschopnost a je tím účinnější, pokud je podáván pravidelně preventivně.

Pokud přece jen nastoupí horečka, můžete podat homeopatika:

  • Aconitum napellus 9 C - podáváme při rychle stoupající teplotě až ke čtyřiceti stupňům po prudkém prochlazení u jedince s dobrou obranyschopností. Pacient udává prudké, nesnesitelné bolesti s pocitem ztuhnutí a mravenčení. Má intenzivní žízeň s potřebou pít studenou vodu, nepotí se. Je úzkostný. Podávejte vždy 5 granulí každou hodinu do zmírnění příznaků.
  • Druhým homeopatickým lékem je Belladonna 9 C - podáme ji tehdy, pokud se pacient potí, má překrvený, horký obličej, cítí suchost v ústech s žízní, bolí ho hlava. Je rozrušený, dobře mu dělá tma, ticho /zatáhnout rolety, vypnout radio, televizi/, chce být přikrytý. Většinou je Belladonna "v závěsu" za Aconitem, takže její podání je většinou častější.

Je třeba ještě zmínit, že pro teplotu můžeme dle charakteru volit i jiné léky. Pokud se problém vyskytne, je třeba popsat řádně příznaky onemocnění a podle toho individuelně tento lék vybrat. Výše uvedené dva léky jsou však u dětí velmi časté.

Přeji jen tu nejlepší zkušenost s homeopatií a věřím, že tomu tak bude.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Věra Budková

Autor: MUDr. Věra Budkoválékař-pediatr, odborník v homeopatii, člen HLA, pro Svět homeopatie vede Homeopatickou poradnu

Dítě je to nejdražší, co máme. Proto jim dopřejme hodně lásky, trpělivosti, vědomí, že jsme jejich přáteli a v jejich životě i laskavými průvodci k tomu, aby se naučily věci přirozené. Podporujme jejich individualitu i originalitu. Dbejme na to, abychom všemu konání dali prostor a čas tak, jak je pro každého jinak třeba. Podporujme jejich důvěru v nás a v sebe sama. Učme je jistotě a vědomí vlastní ceny. Pokud milujeme sami sebe, milujeme i ostatní. Přeji v životě hodně štěstí, zdraví a harmonie.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.3.2023 10:56

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze