Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Mýty a fakta o homeopatii

Autor: BOIRON CZ, PR článek

I když jsou komplementární léčebné metody v České republice stále vyhledávanější, koluje o nich řada nepřesných, nebo dokonce mylných informací. Konkrétně homeopatická léčebná metoda má řadu výhod a oceňují ji jak maminky malých dětí, tak těhotné ženy nebo lidé užívající více léků. Až 65 % Čechů si přeje, aby jejich lékař i lékárník měl možnost léčit pomocí homeopatie*. Pojďme nyní uvést na pravou míru některé informace týkající se právě této léčebné metody.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Mýtus: Když užívám homeopatické léky, nesmím užívat jiné léky

Realita: Homeopatické léky a ostatní léčivé přípravky, nebo také doplňky stravy, se mohou kombinovat. Dosud nejsou známé interakce, které by současné podávání homeopatik a jiných léků nebo doplňků stravy omezovaly. Je však třeba vždy dodržovat doporučení odborníka ve zdravotnictví, lékaře nebo lékárníka, který vám může doporučit homeopatickou léčbu samostatně nebo v kombinaci s léčbou jinými přípravky. Aby byla léčba maximálně efektivní, je nutné lékaře vždy informovat o všech lécích, které užíváte.

Mýtus: Když užívám homeopatické léky, nesmím pít kávu a čistit si zuby zubní pastou s mentolem

Realita: Homeopatické léky se nechávají zvolna rozpustit v ústech a do organismu se vstřebávají sliznicí ústní dutiny. Je proto vhodné, aby v okamžiku užití byla ústa čistá. To je také důvod, proč se nedoporučuje užívat homeopatika bezprostředně před jídlem nebo těsně po něm a proč se homeopatika nezapíjejí. Totéž pravidlo platí i pro užívání výrazně aromatických látek (káva, mentol, tabák apod.), ovšem nikoliv proto, že by tyto látky jako takové účinnost homeopatik ovlivňovaly. Neznamená to tedy, že by konzumace těchto látek byla vyloučená, nedoporučuje se pouze v bezprostředním momentu užití léku.

Mýtus: Když se homeopatických granulí dotknu rukou, ztratí se jejich účinnost

Realita: Z hygienických důvodů je vhodnější omezit kontakt homeopatických granulí s rukou, stejně jako to platí pro jakékoli jiné léky. Homeopatika společnosti BOIRON jsou vyráběna pomocí speciálního patentovaného způsobu trojité impregnace, díky kterému dochází ke stejnoměrnému nasycení celého objemu granulí léčivou látkou. Pokud se tedy granulí dotkneme rukou, nehrozí riziko snížení jejich účinku. Z hygienických důvodů je však vhodné používat dávkovací víčko, které je součástí každé tuby, a granule z víčka vsypat přímo do úst.

Mýtus: Homeopaté jsou léčitelé a šarlatáni

Realita: Homeopatie je léčebná metoda s přesnými pravidly a pevnými klinickými základy, kterou v současné době ve světě používá 300 tisíc lékařů a v mnoha zemích se vyučuje na univerzitách. V České republice působí lékařské homeopatické společnosti, jež zastupují lékaře, kteří se rozhodli obohatit své medicínské vzdělání o studium homeopatie a začlenili homeopatii do své praxe. I tato léčebná metoda by měla být v rukou lékaře, protože jen on je schopen fundovaně posoudit stav pacienta a vybrat pro něj tu nejvhodnější léčbu.

Mýtus: Homeopatie je drahá

Realita: Ve srovnání s klasickou medicínou homeopatie patří mezi levné způsoby léčby. Vzhledem k tomu, že v mnoha indikacích může být použita i preventivním způsobem, může naopak snížit výdaje za léky nutné k pozdější léčbě onemocnění. V České republice homeopatie v současné době není hrazena z prostředků veřejného zdravotního pojištění, proto vždy musí celou cenu za lék i ošetření u lékaře hradit pacient. Každý lékař homeopat má vlastní ceník služeb.

* Průzkum spol. MindBridge 2020, metoda CAWI, 1000 resp. 15+.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

BOIRON CZ, PR článek

Autor: BOIRON CZ, PR článekKomerční sdělení

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.1.2023 21:18

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze