Rychlé rady
Víte, že ...
Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).
Napsali jste nán
- Homeopatie je úžasná léčba! Jako laik se s ní léčím více než 15 let! V současnosti v našem věku 75 let a 70 užíváme Oscillococinum a virózu zvládáme bezvadně!Měli by jej podávat ve všech důchodových zařízeních. Nechápeme, jak lidská hloupost nemá mezí. Němcová Vlastimila
- Můj syn měl v močovém měchýři bakterii, na kterou zabírají pouze jedny ATB podávané do žíly a my jsme se ji zbavili pomoci homeopatie. A na prdíky mu zabraly taky jen homeopatika. Homeopatie není jen placebo.Andrea Záhorcová
- Na bolest v krku nejčastěji používám Phytolaccu decandru a Lac caninum na levostranné bolesti.Adriana Nogová
- Na bolest v krku používám Homeogene, při chycených hlasivkách Homeovox. A samozřejmě na posílení imunity Oscillo.Veronika Moravcová
- Na bolest v krku jako první pomoc volím Homeovox a Oscillo.Radka Široká
Mýty a fakta o homeopatii
Autor: BOIRON CZ, PR článek
I když jsou komplementární léčebné metody v České republice stále vyhledávanější, koluje o nich řada nepřesných, nebo dokonce mylných informací. Konkrétně homeopatická léčebná metoda má řadu výhod a oceňují ji jak maminky malých dětí, tak těhotné ženy nebo lidé užívající více léků. Až 65 % Čechů si přeje, aby jejich lékař i lékárník měl možnost léčit pomocí homeopatie*. Pojďme nyní uvést na pravou míru některé informace týkající se právě této léčebné metody.

Zdroj: Shutterstock
Mýtus: Když užívám homeopatické léky, nesmím užívat jiné léky
Realita: Homeopatické léky a ostatní léčivé přípravky, nebo také doplňky stravy, se mohou kombinovat. Dosud nejsou známé interakce, které by současné podávání homeopatik a jiných léků nebo doplňků stravy omezovaly. Je však třeba vždy dodržovat doporučení odborníka ve zdravotnictví, lékaře nebo lékárníka, který vám může doporučit homeopatickou léčbu samostatně nebo v kombinaci s léčbou jinými přípravky. Aby byla léčba maximálně efektivní, je nutné lékaře vždy informovat o všech lécích, které užíváte.
Mýtus: Když užívám homeopatické léky, nesmím pít kávu a čistit si zuby zubní pastou s mentolem
Realita: Homeopatické léky se nechávají zvolna rozpustit v ústech a do organismu se vstřebávají sliznicí ústní dutiny. Je proto vhodné, aby v okamžiku užití byla ústa čistá. To je také důvod, proč se nedoporučuje užívat homeopatika bezprostředně před jídlem nebo těsně po něm a proč se homeopatika nezapíjejí. Totéž pravidlo platí i pro užívání výrazně aromatických látek (káva, mentol, tabák apod.), ovšem nikoliv proto, že by tyto látky jako takové účinnost homeopatik ovlivňovaly. Neznamená to tedy, že by konzumace těchto látek byla vyloučená, nedoporučuje se pouze v bezprostředním momentu užití léku.
Mýtus: Když se homeopatických granulí dotknu rukou, ztratí se jejich účinnost
Realita: Z hygienických důvodů je vhodnější omezit kontakt homeopatických granulí s rukou, stejně jako to platí pro jakékoli jiné léky. Homeopatika společnosti BOIRON jsou vyráběna pomocí speciálního patentovaného způsobu trojité impregnace, díky kterému dochází ke stejnoměrnému nasycení celého objemu granulí léčivou látkou. Pokud se tedy granulí dotkneme rukou, nehrozí riziko snížení jejich účinku. Z hygienických důvodů je však vhodné používat dávkovací víčko, které je součástí každé tuby, a granule z víčka vsypat přímo do úst.
Mýtus: Homeopaté jsou léčitelé a šarlatáni
Realita: Homeopatie je léčebná metoda s přesnými pravidly a pevnými klinickými základy, kterou v současné době ve světě používá 300 tisíc lékařů a v mnoha zemích se vyučuje na univerzitách. V České republice působí lékařské homeopatické společnosti, jež zastupují lékaře, kteří se rozhodli obohatit své medicínské vzdělání o studium homeopatie a začlenili homeopatii do své praxe. I tato léčebná metoda by měla být v rukou lékaře, protože jen on je schopen fundovaně posoudit stav pacienta a vybrat pro něj tu nejvhodnější léčbu.
Mýtus: Homeopatie je drahá
Realita: Ve srovnání s klasickou medicínou homeopatie patří mezi levné způsoby léčby. Vzhledem k tomu, že v mnoha indikacích může být použita i preventivním způsobem, může naopak snížit výdaje za léky nutné k pozdější léčbě onemocnění. V České republice homeopatie v současné době není hrazena z prostředků veřejného zdravotního pojištění, proto vždy musí celou cenu za lék i ošetření u lékaře hradit pacient. Každý lékař homeopat má vlastní ceník služeb.
* Průzkum spol. MindBridge 2020, metoda CAWI, 1000 resp. 15+.
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Svet Homeopatie na sociálních sítích