Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Neléčená 7 dní, léčená týden...? Aneb soutěžíme o bylinné čaje Sonnentor!

Autor: Redakce

Přichází chladnější počasí, obzvláště poránu a kvečeru je již nutné vytáhnout teplejší oblečení, protože když „zaleze“ sluníčko, bývá už pořádná zima. S ochlazením a výkyvy teplot dochází ke zvýšenému výskytu onemocnění horních cest dýchacích jak u dětí, tak i u dospělých.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Mírné virové infekce (obecně nachlazení) postihující sliznice horních cest dýchacích jsou způsobeny viry. Mohou být doprovázeny zvýšenou teplotou, rýmou, kašlem, pálením v hrdle, někdy i pobolíváním hlavy, kloubů, svalů, malátností. Nachlazení je obvykle lehce probíhající onemocnění. Někdy dochází ke komplikacím rozšíření infekce například do vedlejších dutin nosních nebo u dětí do středního ucha.

Nejběžnějším příznakem bývá rýma provázená kýchaním a kašlem, která dokáže školní i školkové děti, ale i dospělé, obzvláště mužskou část populace, pěkně potrápit.

Říká se, že neléčená rýma trvá 7 dní a léčená týden. Není to až tak docela pravda, protože neléčená rýma může plynule přecházet v záněty vedlejších dutin nosních a může končit až užívání antibiotik. Je tedy rozhodně lepší rýmu léčit a předejít tak zdravotním komplikacím spojeným s výpadky ve školní docházce, paragrafy pro rodiče a dalšími problémy.

Prevence je důležitá!

Hlavní prevencí je posilování obranyschopnosti organismu celkově zdravou životosprávou, vyhýbání se místům s vysokou koncentrací lidí a dodržování základních zásad hygieny. Důležité je správné fungování nosní sliznice, která je nedílnou součástí imunitního systému. Jen zdravá a dostatečně hydratovaná nosní sliznice dobře plní svou obrannou funkci. Je totiž pokryta tenkou vrstvou hlenu a řasinkami, které se neustále pohybují. Tím posouvají hlen, na kterém se viry a bakterie zachytávají. Je-li sliznice vysušená, je pohyb řasinek omezený, a tím i snížena obranná funkce. Navíc se na ní mohou tvořit miniaturní prasklinky, díky kterým infekce snadno proniká do organismu. Správnou funkci nosní sliznice lze podporovat pravidelnými oplachy solnými roztoky, velmi se osvědčuje výplach nosů konvičkou.

Pozor je třeba dávat na usilovné smrkání, které může vytvořením podtlaku přispět k rozšíření infekce např. do vedlejších nosních dutin. U dětí, které ještě neumí smrkat, je třeba obzvlášť hustý hlen z nosu odsávat speciálními odsávačkami.

Pokud ovšem již rýmu dostaneme, je dobré ji začít léčit, aby nedocházelo ke komplikacím, jak už bylo zmíněno. Na trhu je velké množství léků, svou lékárničku můžeme vybavit i těmi homeopatickými či rostlinnými, které mají přírodní složení, jsou účinné, ale zároveň bezpečné.

A nyní se dostáváme k dnešní soutěžní otázce:

Víte, jak se česky nazývá rostlina Euphorbium, která se v homeopatii tradičně používá k léčbě rýmy a katarů horních cest dýchacích?

a) rýmovník
b) pryšec
c) koniklec

Nápovědu můžete nalézt ZDE.

Správnou odpověď zasílejte na email: ivana@svethomeopatie.cz do 29.10.2020. Do předmětu uveďte SOUTĚŽ – RÝMA. Ze správných odpovědí vylosujeme tři výherce, kterým zašleme dárkové balení bylinných čajů Sonnentor.

Přejeme hodně štěstí!

Ceny do soutěže věnovala společnost Schwabe Czech s.r.o.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.10.2020 09:23

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze