Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Jak zvládnout krizi dnešních dnů a týdnů?

Autor: Redakce

Psychologický ústav Akademie věd ČR publikoval na svých sociálních sítích jedno moc hezké doporučení pro zvládnutí současné krize. S dovolením jej s vámi sdílíme.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

"Určitě znáte pravidlo 3R (ruce, roušky, rozestupy) pro zvládnutí koronavirové krize a my doplňujeme další 3R (respekt, rozum, resilience).

RESPEKT
Respektujte svoje prožívání a potřeby. Respektujte potřeby a prožívání druhých. Respektujte vlastní obavy, nejistoty a pocity ohrožení. Respektujte obavy, nejistoty a pocity druhých. Buďte vstřícnými a pozornými posluchači a průvodci náročnou dobou, a to sobě i druhým, buďte druhým oporou. Každý den se počítá.

ROZUM
Nesete zodpovědnost za sebe a za své blízké. Zahlcujte své blízké chválou, láskou a laskavostí. Chraňte je i sebe před informacemi, které jsou nepodložené a hloupé, chaosu navzdory. Chovejte se rozumně a s citem, abyste neohrozili sebe ani druhé. Plánujte si činnosti, úkolujte se trpělivě a vemte "změnu, chybu a krizi" do hry. Hlavně nezapomeňte důsledně ocenit každý pokrok k cíli - vychvalte se do červena! Pečujte s rozumem a citem o sebe i o druhé tak, abyste zůstali zdraví nebo se brzy zotavili. Každý den má smysl.

RESILIENCE
Psychická odolnost je nám dána, ale lze jí cvičit a zlepšovat. Nebojte se říct si druhým o pomoc. Než se vzdáte, pořádně si odpočiňte, vyvětrejte se, napijte se a najezte. Věřte svým schopnostem, unesete a zvládnete toho nepředstavitelně mnoho. Buďte sami k sobě vstřícní, srdnatí a milí: možná se Vám podlamují kolena, ale zase se zvednete. Zvedejte i druhé. Každý den v tom budete o trochu lepší."

Zdroj: Psychologický ústav Akademie věd ČR.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 30.7.2021 00:07

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze