Rychlé rady
Víte, že ...
Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.
Napsali jste nán
- Homeopatie je úžasná léčba! Jako laik se s ní léčím více než 15 let! V současnosti v našem věku 75 let a 70 užíváme Oscillococinum a virózu zvládáme bezvadně!Měli by jej podávat ve všech důchodových zařízeních. Nechápeme, jak lidská hloupost nemá mezí. Němcová Vlastimila
- Můj syn měl v močovém měchýři bakterii, na kterou zabírají pouze jedny ATB podávané do žíly a my jsme se ji zbavili pomoci homeopatie. A na prdíky mu zabraly taky jen homeopatika. Homeopatie není jen placebo.Andrea Záhorcová
- Na bolest v krku nejčastěji používám Phytolaccu decandru a Lac caninum na levostranné bolesti.Adriana Nogová
- Na bolest v krku používám Homeogene, při chycených hlasivkách Homeovox. A samozřejmě na posílení imunity Oscillo.Veronika Moravcová
- Na bolest v krku jako první pomoc volím Homeovox a Oscillo.Radka Široká
Osina v čenichu psa
Autor: Ing. Jana Dytrychová
Nedávno jsem měla případ malé fenky, jejíž majitel si po venčení všimnul, že fenka si ustavičně otírá čenich o koberec a frká. Byli na procházce ve vyšší trávě. Ráno už měla fenka sliznice viditelně nateklé, začervenalé, na pohled zduřelé, bylo vidět, že jedna dírka je o dost užší, jak byla sliznice uvnitř nateklá, a cosi malého z čenichu trčelo. Majitel vyndal maličký kousek osiny. Raději došel ještě na kontrolu k veterináři, aby čenich doprohlédnul, ale vše nasvědčovalo tomu, že ten kousek osiny byl jediný a více jí tam už není.

Zdroj: Ing. Jana Dytrychová
Jako první medikaci jsem nasadila mou oblíbenou Arnicu montanu 9 C v dávkování zpočátku velmi často až 4x denně 2 granulky přímo do tlamky.
Na větší otok a podrážděné místo jsem zvolila druhý lék Belladonna 15 C v dávkování 2 granulky 2x denně. Tento lék je výborný proto, že snižuje sekreci sliznic a tím pádem přispívá ke snížení otoku, což fenka potřebovala.
Třetí volbou pak bylo Arsenicum album 9 C v dávkování 2x denně 2 granulky, které jsem nasadila z důvodu velmi bolestivého místa v čenichu, které vzniklo v důsledku podráždění neustálým drbáním, otíráním a frkáním.
Majitel byl poučen, jak homeopatika aplikovat a jak pečovat o nosní houbu psa. Velmi doporučuji v případě poranění nosu či popraskání nosní houby (hlavně u brachycephalických plemen psů) použít lokálně jako podpůrnou léčbu i jemný pupalkový olejíček, který je navíc výborný i na trávení. Velmi malé množství podával majitel na svůj prst a pejskovi jemně vmasíroval do celého čenichu.
Čenich fenky se rapidně zlepšil už třetí den po podávání homeopatik a do týdne byla nosní houba zcela vyhojená a stav sliznic klidný a světle růžový.
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Svet Homeopatie na sociálních sítích