Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Osina v čenichu psa

Autor: Ing. Jana Dytrychová

Nedávno jsem měla případ malé fenky, jejíž majitel si po venčení všimnul, že fenka si ustavičně otírá čenich o koberec a frká. Byli na procházce ve vyšší trávě. Ráno už měla fenka sliznice viditelně nateklé, začervenalé, na pohled zduřelé, bylo vidět, že jedna dírka je o dost užší, jak byla sliznice uvnitř nateklá, a cosi malého z čenichu trčelo. Majitel vyndal maličký kousek osiny. Raději došel ještě na kontrolu k veterináři, aby čenich doprohlédnul, ale vše nasvědčovalo tomu, že ten kousek osiny byl jediný a více jí tam už není. 

Ilustrační foto
Zdroj: Ing. Jana Dytrychová

Jako první medikaci jsem nasadila mou oblíbenou Arnicu montanu 9 C v dávkování zpočátku velmi často až 4x denně 2 granulky přímo do tlamky.

Na větší otok a podrážděné místo jsem zvolila druhý lék Belladonna 15 C v dávkování 2 granulky 2x denně. Tento lék je výborný proto, že snižuje sekreci sliznic a tím pádem přispívá ke snížení otoku, což fenka potřebovala.

Třetí volbou pak bylo Arsenicum album 9 C v dávkování 2x denně 2 granulky, které jsem nasadila z důvodu velmi bolestivého místa v čenichu, které vzniklo v důsledku podráždění neustálým drbáním, otíráním a frkáním.

Majitel byl poučen, jak homeopatika aplikovat a jak pečovat o nosní houbu psa. Velmi doporučuji v případě poranění nosu či popraskání nosní houby (hlavně u brachycephalických plemen psů) použít lokálně jako podpůrnou léčbu i jemný pupalkový olejíček, který je navíc výborný i na trávení. Velmi malé množství podával majitel na svůj prst a pejskovi jemně vmasíroval do celého čenichu.

Čenich fenky se rapidně zlepšil už třetí den po podávání homeopatik a do týdne byla nosní houba zcela vyhojená a stav sliznic klidný a světle růžový.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 28.9.2021 11:56

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze