Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Osina v čenichu psa

Autor: Ing. Jana Dytrychová

Nedávno jsem měla případ malé fenky, jejíž majitel si po venčení všimnul, že fenka si ustavičně otírá čenich o koberec a frká. Byli na procházce ve vyšší trávě. Ráno už měla fenka sliznice viditelně nateklé, začervenalé, na pohled zduřelé, bylo vidět, že jedna dírka je o dost užší, jak byla sliznice uvnitř nateklá, a cosi malého z čenichu trčelo. Majitel vyndal maličký kousek osiny. Raději došel ještě na kontrolu k veterináři, aby čenich doprohlédnul, ale vše nasvědčovalo tomu, že ten kousek osiny byl jediný a více jí tam už není. 

Ilustrační foto
Zdroj: Ing. Jana Dytrychová

Jako první medikaci jsem nasadila mou oblíbenou Arnicu montanu 9 C v dávkování zpočátku velmi často až 4x denně 2 granulky přímo do tlamky.

Na větší otok a podrážděné místo jsem zvolila druhý lék Belladonna 15 C v dávkování 2 granulky 2x denně. Tento lék je výborný proto, že snižuje sekreci sliznic a tím pádem přispívá ke snížení otoku, což fenka potřebovala.

Třetí volbou pak bylo Arsenicum album 9 C v dávkování 2x denně 2 granulky, které jsem nasadila z důvodu velmi bolestivého místa v čenichu, které vzniklo v důsledku podráždění neustálým drbáním, otíráním a frkáním.

Majitel byl poučen, jak homeopatika aplikovat a jak pečovat o nosní houbu psa. Velmi doporučuji v případě poranění nosu či popraskání nosní houby (hlavně u brachycephalických plemen psů) použít lokálně jako podpůrnou léčbu i jemný pupalkový olejíček, který je navíc výborný i na trávení. Velmi malé množství podával majitel na svůj prst a pejskovi jemně vmasíroval do celého čenichu.

Čenich fenky se rapidně zlepšil už třetí den po podávání homeopatik a do týdne byla nosní houba zcela vyhojená a stav sliznic klidný a světle růžový.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 2.10.2022 04:44

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze