Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Máte ve své lékárničce lék BORAX?

Autor: MUDr. Jaroslav Čupera

Kdysi dávno, ještě když jsem byl student střední školy, jsme měli fenku. Každoroční období kolem Vánoc a Silvestra bylo pro ni i pro nás velmi náročné. Fenka se totiž šíleně bála petard, a když někdo v blízkosti petardu odpálil, snažila se za každou cenu dostat do domu, kde se schovala pod postelí a za žádnou cenu nechtěla ven. Bohužel to bylo ještě několik let před tím, než se homeopatie vůbec opět v Česku objevila, a hodně let před tím, než jsem ji začal studovat. Kdybych tehdy znal Borax, možná by jí dokázal pomoci.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Pro lék Borax je totiž charakteristická obrovská lekavost, a to hlavně na náhlé zvuky, které pacienta nesmírně vystraší. Je to tedy velmi dobrý lék pro majitele pejsků, pro které silvestrovské petardy (a nejen ony) představují velký stres. Pomoci může například i dětem, které se bojí ohňostrojů či obecně hluku. Krom hluku se tyto děti bojí pohybu shora dolů (nebo jim tento pohyb nedělá dobře) a typicky se rozpláčou vždycky, když se je pokusíme uložit do postýlky. A nebo třeba nesnáší vyhazování do výšky.

S oním pohybem shora dolů, který jim nedělá dobře, souvisí i další indikace a vděčné použití tohoto léku – a to je mořská nebo cestovní nemoc. Funguje na ty osoby, kterým nedělá dobře například plavba na moři s velkými vlnami a nebo vzlety a přistání letadel.

Třetí důležitou indikací jsou afty a nebo opary, které jsou pokryté šedavým povlakem. Může to být například lék pro miminka, kterým se objeví takovéto afty při prořezávání zubů. Afty jsou velmi bolestivé, u dospělých se bolest zhorší čímkoliv kyselým, u kojenců bolest znemožňuje sání z prsu.

Borax se nejvíce klinicky osvědčuje v nižších ředěních, většinou 5 C podávaných opakovaně v dávce 5 granulí.

Poznámka redakce: další informace o tomto léku naleznete v naší Materia medica.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Jaroslav Čupera

Autor: MUDr. Jaroslav Čuperalékař, odborník v homeopatii, člen HLA

"Homeopatii jsem začal studovat ještě jako student medicíny a tak tato jedinečná léčebná metoda doprovází celou moji kariéru lékaře. Používám ji denně k prospěchu své rodiny i pacientů při léčení nejrůznějších potíží, vážných i méně vážných, a díky své specializaci v intenzivní medicíně vím, že takto mohu pomoci i pacientům v nejvážnějších stavech. Homeopatie je šetrná, ekologická, univerzální a především účinná, což prokazují i nesčetné vědecké studie."
 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.3.2021 03:15

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze