Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Máte ve své lékárničce lék BORAX?

Autor: MUDr. Jaroslav Čupera

Kdysi dávno, ještě když jsem byl student střední školy, jsme měli fenku. Každoroční období kolem Vánoc a Silvestra bylo pro ni i pro nás velmi náročné. Fenka se totiž šíleně bála petard, a když někdo v blízkosti petardu odpálil, snažila se za každou cenu dostat do domu, kde se schovala pod postelí a za žádnou cenu nechtěla ven. Bohužel to bylo ještě několik let před tím, než se homeopatie vůbec opět v Česku objevila, a hodně let před tím, než jsem ji začal studovat. Kdybych tehdy znal Borax, možná by jí dokázal pomoci.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Pro lék Borax je totiž charakteristická obrovská lekavost, a to hlavně na náhlé zvuky, které pacienta nesmírně vystraší. Je to tedy velmi dobrý lék pro majitele pejsků, pro které silvestrovské petardy (a nejen ony) představují velký stres. Pomoci může například i dětem, které se bojí ohňostrojů či obecně hluku. Krom hluku se tyto děti bojí pohybu shora dolů (nebo jim tento pohyb nedělá dobře) a typicky se rozpláčou vždycky, když se je pokusíme uložit do postýlky. A nebo třeba nesnáší vyhazování do výšky.

S oním pohybem shora dolů, který jim nedělá dobře, souvisí i další indikace a vděčné použití tohoto léku – a to je mořská nebo cestovní nemoc. Funguje na ty osoby, kterým nedělá dobře například plavba na moři s velkými vlnami a nebo vzlety a přistání letadel.

Třetí důležitou indikací jsou afty a nebo opary, které jsou pokryté šedavým povlakem. Může to být například lék pro miminka, kterým se objeví takovéto afty při prořezávání zubů. Afty jsou velmi bolestivé, u dospělých se bolest zhorší čímkoliv kyselým, u kojenců bolest znemožňuje sání z prsu.

Borax se nejvíce klinicky osvědčuje v nižších ředěních, většinou 5 C podávaných opakovaně v dávce 5 granulí.

Poznámka redakce: další informace o tomto léku naleznete v naší Materia medica.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Jaroslav Čupera

Autor: MUDr. Jaroslav Čuperalékař, odborník v homeopatii, člen HLA

"Homeopatii jsem začal studovat ještě jako student medicíny a tak tato jedinečná léčebná metoda doprovází celou moji kariéru lékaře. Používám ji denně k prospěchu své rodiny i pacientů při léčení nejrůznějších potíží, vážných i méně vážných, a díky své specializaci v intenzivní medicíně vím, že takto mohu pomoci i pacientům v nejvážnějších stavech. Homeopatie je šetrná, ekologická, univerzální a především účinná, což prokazují i nesčetné vědecké studie."
 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 28.9.2021 12:10

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze