Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Jak na prevenci při návratu do školek a škol

Autor: BOIRON CZ, PR článek

Návrat do školních zařízení je vždy náročný, letos kvůli mimořádným protiepidemickým opatřením dvojnásob. Děti byly několik měsíců doma a přivyknout znovu školnímu režimu, kontaktu s vrstevníky, zvládnout všechny úkoly, to bude bezpochyby úkol náročný pro celou rodinu. Více než kdy jindy bude důležité zvládat stres a zaměřit se na podporu imunity.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Mateřská škola – postrach rodičů?
Opakované rýmy, kašel, záněty středního ucha či průdušek – to jsou potíže, které potkají ve školce skoro všechny děti a jsou běžnou součástí podzimu a zimy. Uvedené obtíže jsou poměrně velmi časté, neznamená to ale ještě, že má dítě problém s imunitou. Náchylnější k onemocněním bývají jedináčci či prvorozené děti, které jsou v prvních třech letech izolované ve své rodině. Mladší sourozenci se pak adaptují rychleji, protože jejich imunita je díky starším sourozencům lépe připravena.

Homeopatická léčba jako ideální volba pro dítě
U dětí je vždy důležité, aby přípravky použité při léčbě i pro podporu imunity byly co možná nejšetrnější a pokud možno bez nežádoucích účinků. Homeopatické léčivé přípravky jsou bezpečnou a šetrnou metodou, a to např. v prevenci i léčbě stavů spojených s respiračními virovými infekty. Nejpoužívanějším homeopatickým léčivým přípravkem, osvědčeným v rámci dlouholeté klinické praxe v rámci chřipkových stavů, je lék Oscillococcinum. Nezatěžuje dnes už tak dost zatížený lidský organismus a mohou jej užívat i nejmenší děti a těhotné i kojící ženy. Ocení jej i lidé užívající řadu dalších léků, protože je bez známých lékových interakcí. Homeopatický léčivý přípravek Oscillococcinum je určen jak k prevenci, tak k léčbě chřipkových stavů. V případě, že budete užívat Oscillococcinum preventivně, postačí vám 1 dávka týdně. Jakmile se objeví první příznaky, jako např. horečka, zimnice, bolest hlavy, únava a bolesti svalů, užívejte 1 dávku 3x denně po dobu 1 až 3 dnů.

Jak dále podpořit imunitu u dětí?

  • Dopřejte dětem pestrou stravu s dostatkem vitaminů. Důležitý je dostateční přísun čerstvé zeleniny, ovoce a stravy bohaté na vitamin C a vitaminy skupiny B, které přispívají k normální funkci imunitního systému, ke snížení míry únavy a vyčerpání a k normální činnosti nervové soustavy. V období viróz je maximálně vhodné podávat vývary, zeleninové polévky a jídla z čerstvých surovin.
  • Zajistěte dětem dostatek spánku. Zajistěte, aby dítě spalo alespoň 8 hodin, školkové děti by měly spát ještě déle. V pokoji, kde dítě spí, by neměla být teplota vyšší než 18 °C, to ostatně platí i pro dospělé. Důležité je i pravidelné větrání místnosti.
  • Snažte se být s dětmi co nejvíce venku. Pobyt na čerstvém vzduchu je blahodárný, tím spíš, je-li spojen s pravidelným pohybem.
  • Omezte stres. Buďte v pohodě, snažte se s dětmi komunikovat a zbytečně je nevystavovat stresovým situacím. Někdy stačí popovídat si a probrat jejich starosti, aby se přestaly stresovat.

Čtěte pečlivě příbalovou informaci. Oscillococcinum® je homeopatický léčivý přípravek k vnitřnímu užití, užívaný tradičně v homeopatii k prevenci a léčbě chřipkových stavů (jako jsou např. horečka, zimnice, bolest hlavy, únava a bolesti svalů). Obsahuje Anas barbariae, hepatis et cordis extractum 200 K.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

BOIRON CZ, PR článek

Autor: BOIRON CZ, PR článekKomerční sdělení

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.2.2023 15:14

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze