Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Jak na prevenci při návratu do školek a škol

Autor: BOIRON CZ, PR článek

Návrat do školních zařízení je vždy náročný, letos kvůli mimořádným protiepidemickým opatřením dvojnásob. Děti byly několik měsíců doma a přivyknout znovu školnímu režimu, kontaktu s vrstevníky, zvládnout všechny úkoly, to bude bezpochyby úkol náročný pro celou rodinu. Více než kdy jindy bude důležité zvládat stres a zaměřit se na podporu imunity.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Mateřská škola – postrach rodičů?
Opakované rýmy, kašel, záněty středního ucha či průdušek – to jsou potíže, které potkají ve školce skoro všechny děti a jsou běžnou součástí podzimu a zimy. Uvedené obtíže jsou poměrně velmi časté, neznamená to ale ještě, že má dítě problém s imunitou. Náchylnější k onemocněním bývají jedináčci či prvorozené děti, které jsou v prvních třech letech izolované ve své rodině. Mladší sourozenci se pak adaptují rychleji, protože jejich imunita je díky starším sourozencům lépe připravena.

Homeopatická léčba jako ideální volba pro dítě
U dětí je vždy důležité, aby přípravky použité při léčbě i pro podporu imunity byly co možná nejšetrnější a pokud možno bez nežádoucích účinků. Homeopatické léčivé přípravky jsou bezpečnou a šetrnou metodou, a to např. v prevenci i léčbě stavů spojených s respiračními virovými infekty. Nejpoužívanějším homeopatickým léčivým přípravkem, osvědčeným v rámci dlouholeté klinické praxe v rámci chřipkových stavů, je lék Oscillococcinum. Nezatěžuje dnes už tak dost zatížený lidský organismus a mohou jej užívat i nejmenší děti a těhotné i kojící ženy. Ocení jej i lidé užívající řadu dalších léků, protože je bez známých lékových interakcí. Homeopatický léčivý přípravek Oscillococcinum je určen jak k prevenci, tak k léčbě chřipkových stavů. V případě, že budete užívat Oscillococcinum preventivně, postačí vám 1 dávka týdně. Jakmile se objeví první příznaky, jako např. horečka, zimnice, bolest hlavy, únava a bolesti svalů, užívejte 1 dávku 3x denně po dobu 1 až 3 dnů.

Jak dále podpořit imunitu u dětí?

  • Dopřejte dětem pestrou stravu s dostatkem vitaminů. Důležitý je dostateční přísun čerstvé zeleniny, ovoce a stravy bohaté na vitamin C a vitaminy skupiny B, které přispívají k normální funkci imunitního systému, ke snížení míry únavy a vyčerpání a k normální činnosti nervové soustavy. V období viróz je maximálně vhodné podávat vývary, zeleninové polévky a jídla z čerstvých surovin.
  • Zajistěte dětem dostatek spánku. Zajistěte, aby dítě spalo alespoň 8 hodin, školkové děti by měly spát ještě déle. V pokoji, kde dítě spí, by neměla být teplota vyšší než 18 °C, to ostatně platí i pro dospělé. Důležité je i pravidelné větrání místnosti.
  • Snažte se být s dětmi co nejvíce venku. Pobyt na čerstvém vzduchu je blahodárný, tím spíš, je-li spojen s pravidelným pohybem.
  • Omezte stres. Buďte v pohodě, snažte se s dětmi komunikovat a zbytečně je nevystavovat stresovým situacím. Někdy stačí popovídat si a probrat jejich starosti, aby se přestaly stresovat.

Čtěte pečlivě příbalovou informaci. Oscillococcinum® je homeopatický léčivý přípravek k vnitřnímu užití, užívaný tradičně v homeopatii k prevenci a léčbě chřipkových stavů (jako jsou např. horečka, zimnice, bolest hlavy, únava a bolesti svalů). Obsahuje Anas barbariae, hepatis et cordis extractum 200 K.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

BOIRON CZ, PR článek

Autor: BOIRON CZ, PR článekKomerční sdělení

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2022 06:16

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze