Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Češi homeopatickou léčbu chtějí

Autor: Externí zdroj

Češi stále více vyhledávají šetrné metody léčby, které by vhodně doplnily klasickou terapii nebo i pomohly od problémů, pro které klasická medicína nemá řešení.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Mezi nejpoužívanější metody léčby patří přírodní medicína včetně rostlinných přípravků, homeopatie, ale i akupunktura. V České republice proběhlo v posledních letech několik průzkumů na téma homeopatie a homeopatických léků. Průzkumy se dotazovaly jak pacientů, tak odborníků ve zdravotnictví na jejich názor i zkušenosti s homeopatickou léčbou. Výsledky jsou pozitivní v tom smyslu, že Češi vidí homeopatii jako součást terapeutického arzenálu a přejí si mít možnost využívat výhod homeopatických léků.

Jak si stojí homeopatie u odborníků ve zdravotnictví?

47 % českých pediatrů doporučuje v rámci své praxe pacientům homeopatické léky a hlavním důvodem jejich využívání je to, že jsou bez známých vedlejších účinků. Dále 77 % českých lékárníků doporučuje zákazníkům v rámci své lékárenské praxe homeopatické léky, a hlavním důvodem jejich doporučování je v praxi ověřená účinnost. Lékárníci uvádějí, že nejčastějšími zákazníky kupujícími homeopatické léky jsou rodiče dětí od 0 do 6 let a těhotné a kojící ženy*.

Jak si stojí homeopatie u pacientů?

65 % Čechů si přeje, aby jejich lékař i lékárník měl možnost léčit pomocí homeopatie a 80 % Čechů si myslí, že by odborník ve zdravotnictví měl mít navíc vzdělání v homeopatické terapii**. 

Celý článek si můžete přečíst na webu Vitalia.cz ZDE.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Externí zdroj

Autor: Externí zdroj

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 30.7.2021 00:47

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze