Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Češi homeopatickou léčbu chtějí

Autor: Externí zdroj

Češi stále více vyhledávají šetrné metody léčby, které by vhodně doplnily klasickou terapii nebo i pomohly od problémů, pro které klasická medicína nemá řešení.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Mezi nejpoužívanější metody léčby patří přírodní medicína včetně rostlinných přípravků, homeopatie, ale i akupunktura. V České republice proběhlo v posledních letech několik průzkumů na téma homeopatie a homeopatických léků. Průzkumy se dotazovaly jak pacientů, tak odborníků ve zdravotnictví na jejich názor i zkušenosti s homeopatickou léčbou. Výsledky jsou pozitivní v tom smyslu, že Češi vidí homeopatii jako součást terapeutického arzenálu a přejí si mít možnost využívat výhod homeopatických léků.

Jak si stojí homeopatie u odborníků ve zdravotnictví?

47 % českých pediatrů doporučuje v rámci své praxe pacientům homeopatické léky a hlavním důvodem jejich využívání je to, že jsou bez známých vedlejších účinků. Dále 77 % českých lékárníků doporučuje zákazníkům v rámci své lékárenské praxe homeopatické léky, a hlavním důvodem jejich doporučování je v praxi ověřená účinnost. Lékárníci uvádějí, že nejčastějšími zákazníky kupujícími homeopatické léky jsou rodiče dětí od 0 do 6 let a těhotné a kojící ženy*.

Jak si stojí homeopatie u pacientů?

65 % Čechů si přeje, aby jejich lékař i lékárník měl možnost léčit pomocí homeopatie a 80 % Čechů si myslí, že by odborník ve zdravotnictví měl mít navíc vzdělání v homeopatické terapii**. 

Celý článek si můžete přečíst na webu Vitalia.cz ZDE.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Externí zdroj

Autor: Externí zdroj

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.12.2021 23:07

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze