Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Češi homeopatickou léčbu chtějí

Autor: Externí zdroj

Češi stále více vyhledávají šetrné metody léčby, které by vhodně doplnily klasickou terapii nebo i pomohly od problémů, pro které klasická medicína nemá řešení.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Mezi nejpoužívanější metody léčby patří přírodní medicína včetně rostlinných přípravků, homeopatie, ale i akupunktura. V České republice proběhlo v posledních letech několik průzkumů na téma homeopatie a homeopatických léků. Průzkumy se dotazovaly jak pacientů, tak odborníků ve zdravotnictví na jejich názor i zkušenosti s homeopatickou léčbou. Výsledky jsou pozitivní v tom smyslu, že Češi vidí homeopatii jako součást terapeutického arzenálu a přejí si mít možnost využívat výhod homeopatických léků.

Jak si stojí homeopatie u odborníků ve zdravotnictví?

47 % českých pediatrů doporučuje v rámci své praxe pacientům homeopatické léky a hlavním důvodem jejich využívání je to, že jsou bez známých vedlejších účinků. Dále 77 % českých lékárníků doporučuje zákazníkům v rámci své lékárenské praxe homeopatické léky, a hlavním důvodem jejich doporučování je v praxi ověřená účinnost. Lékárníci uvádějí, že nejčastějšími zákazníky kupujícími homeopatické léky jsou rodiče dětí od 0 do 6 let a těhotné a kojící ženy*.

Jak si stojí homeopatie u pacientů?

65 % Čechů si přeje, aby jejich lékař i lékárník měl možnost léčit pomocí homeopatie a 80 % Čechů si myslí, že by odborník ve zdravotnictví měl mít navíc vzdělání v homeopatické terapii**. 

Celý článek si můžete přečíst na webu Vitalia.cz ZDE.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Externí zdroj

Autor: Externí zdroj

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 3.10.2022 01:24

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze