Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Podzimní nemoci a jak na ně i s pomocí homeopatie

Autor: Externí zdroj

Prázdniny jsou pryč, děti chodí opět do školek a škol, dospělí do práce a s podzimním počasím přichází i obavy z tradičních nemocí tohoto období, letos ještě větší než kdy předtím. Jak tuto dobu zvládnout i s pomocí homeopatik najdete na následujících řádcích.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Typické nemoci podzimního a zimního období jako jsou chřipka, rýma, kašel a bolesti v krku jsou letos ještě posíleny o epidemii koronaviru a opatřeními s ní spojenými. Nemoc přináší nejenom nepříjemné tělesné stavy, ale nyní i vynucenou karanténu. Děti nemohou do školy a zameškané učivo se pak někdy těžko dohání. Dospělí pak musejí dohánět pracovní resty, což s sebou opět může přinést oslabující stres.

Nejlepší cestou, jak se na podzimní a zimní sezonu připravit je prevence a povzbuzení vlastních obranyschopných mechanismů těla.

Homeopatika v rámci prevence

V rámci prevence existuje velká řada nejrůznějších schémat a přístupů, v praxi se ale nejvíce osvědčily následující přípravky:

  • Oscillococcinum – podporuje všeobecnou protivirovou imunitu. V rámci běžné prevence infekčních onemocnění je vhodné užívat 1× týdně 1 tubu.
  • Influenzinum 9 C – jde o homeopatikum připravené z aktuální protichřipkové vakcíny. Představuje homeopatickou cestu k podpoře imunitního systému přímo proti virům chřipky, což v nadcházející sezóně může být velmi důležité. Doporučené dávkování je 1× týdně 10 granulí.

Celý článek si můžete přečíst na webovém portále Ordinace.cz.

Autor článku: MUDr. Jaroslav Čupera

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Externí zdroj

Autor: Externí zdroj

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.5.2022 12:41

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze