Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Babí léto a obtížný hmyz

Autor: Mgr. Martina Rybková

Babí léto je v plném proudu, užíváme si krásného slunného počasí, ale možná i u vás začali zase řádit ve větší míře komáři, vosy a jiný obtížný hmyz... Jak si můžeme poradit s nepříjemnými štípanci?

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

I po skončení letních prázdnin může v září pokračovat teplé počasí a obtížnému hmyzu se pak stále dobře daří. O to méně se pak ale daří nám, protože nikomu není do zpěvu, když se ráno probudí se štípanci po celém těle. Obzvlášť u malých dětí to není nic příjemného.

V prvé řadě je dobré myslet na prevenci. Pokud víte, že vy nebo vaše děti jste pro komáry snadná kořist a vaše krev jim „voní“, vyzkoušejte tutu účinnou antikomáří trojkombinaci, která komáry odpudí:

  • homeopatický lék: Ledum palustre 15 C – dávkování: 5 granulí 1-2x denně
  • dlouhodobé užívání vitamínů skupiny B (B-komplex)
  • esenciální oleje vhodné k potírání na kůži - např. levandulový

Pokud již došlo k poštípání, vybírejte dle příznaků z následujících homeopatických léků:

  • Ledum palustre 9 C – základní lék při bodnutí hmyzem, nejčastěji podáváme na štípance od komára či muchničky, kdy je okolí vpichu tuhé, bolestivé, může se vyskytnout krevní podlitina. Dávkování: 5 granulí každých 15 minut do úlevy.
  • Apis mellifica 15 C – užívá se všude tam, kde je poštípané místo narůžovělé, oteklé a svědí. Úlevu přináší studený obklad. Používá se především po píchnutí včelou, vosou, medúzou. Zabraňuje i dalšímu rozvoji alergické reakce. Dávkování: 5 granulí každých 15 minut do zklidnění potíží.
  • Cantharis 9 C – tento lék použijte, pokud nepřinese úlevu Apis mellifica. Poštípané místo je bolestivé a je poseto svědivými, pálivými puchýři. Dávkování: 5 granulí každých 15 minut do úlevy.
  • Belladonna 9 C – použijte v případě, pokud se v místě bodnutí objeví zarudnutí, tepání, horkost a bolest. Dávkování: 5 granulí každou hodinu, intervaly postupně prodlužujeme.
  • Pyrogenium 9 C – tento lék přidejte, pokud začne místo po poštípání hmyzem hnisat. Dávkování: 5 granulí 2x denně, vyberte celou tubu.
  • Poumon histamine 15 C – podáváme v případě alergické reakce, působí jako homeopatické antihistaminikum. Dávkování: 5 granulí každých 10 min. do zmírnění obtíží.

Léčbu homeopatiky můžeme doplnit lokální léčbou, kdy poštípaná místa potíráme několikrát denně chladivým gelem. Mně se osvědčil přípravek Dapis gel, který je přírodního původu, obsahuje výtažky z rojovníku bahenního (Ledum palustre) a včely medonosné (Apis mellifica). Gel ulevuje od svědění různého původu včetně bodnutí hmyzem. Je velmi šetrný, vhodný i pro citlivou pokožku. Neobsahuje barviva ani parfemaci. Mohou jej používat i těhotné a kojící ženy. Zakoupíte v lékárnách, pokud není skladem, stačí požádat o objednání.

Přeji vám krásné babí léto bez svědivých štípanců.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Martina Rybková

Autor: Mgr. Martina RybkováFarmaceutka, absolventka seminářů HLA pro zdravotnické profese

Vystudovala jsem Farmaceutickou fakultu na VFU Brno, pracuji jako magistra v lékárně. Svůj volný čas trávím nejraději v přírodě, cvičím jógu, hraji na piano. Od malička mě bavila chemie. Později jsem dospěla k názoru, že nechci jít jen cestou chemických léků a absolvovala jsem dva cykly seminářů homeopatie pro zdravotnické profese, které pořádá Homeopatická lékářská asociace. To mou práci obohatilo. Homeopatii ráda doporučuji v lékárně i mé rodině.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 30.6.2022 18:40

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze