Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Bakteriální zánět spojivky u psa

Autor: Ing. Jana Dytrychová

Nedávno mne zaujal další případ z mé praxe a tím byl zánět oka opět u brachycefalického plemene. Nechala jsem si přinést zprávu z vyšetření, abych mohla co nejblíže nasadit homeopatickou léčbu oka.

Ilustrační foto
Zdroj: Ing. Jana Dytrychová

Šlo o akutní zánět spojivky s bakteriálním nálezem. Pejsek měl po ránu úplně zalepené oko žlutým hnisem. Oko bylo zarudlé, nateklé, pejsek mhouřil při jakémkoli světle. Majitel dostal pro pejska antibiotické kapičky na 14 dní a doporučení, jak o oko pečovat a udržovat ho v čistotě.

Lékem první volby, který nasazuji prakticky všude tam, kde je třeba lepšího a rychlejšího hojení, je pro mě Arnica montana 9 C v dávkování 2x denně 2 granulky.

Druhou volbou byla Calcarea sulphurica 5 C v dávkování 2x denně 2 granulky. V tomto případě tento lék napomáhá v oblasti sekrece oka, kdy by mělo dojít k jejímu snížení a po ránu by mělo být oko méně zalepené.

Třetí volbou pak byl Mercurius solubilis 15 C vzhledem k tomu, že ke zhoršení docházelo u pejska v noci a vlivem tepla. Přes den na čerstvém vzduchu bylo oko o moc lepší. Zvolila jsem dávkování 2 granulky 3x denně.

Za 5 dní se mi pejsek přišel ukázat. Antibiotická clona končila, oko bylo na pohled stejné jako to druhé, klidné, nebylo začervenalé, pejsek nemhouřil oko při světle jako na začátku.

Domluvili jsme se s majitelem a prodloužili homeopatickou léčbu ještě na další 3 dny s tím, že poté, pokud bude oko klidné a po ránu nebude žádný sekret, zůstane nadále majitel ještě zhruba 14 dní na Arnice montaně.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 28.9.2021 12:21

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze