Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Známe výherce letní soutěže: "Které homeopatické léky nesmí chybět ve vaší cestovní lékárničce?"

Autor: Redakce

V srpnové soutěži jste si s námi mohli zasoutěžit o knihu "Homeopatie a děti", kterou vydalo nakladatelství Grada. Kniha se jistě stane vaším velkým pomocníkem nejen při léčbě potíží či onemocnění vašich dětí.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Zajímalo nás, který homeopatický lék nebo léky nesmí chybět ve vaší cestovní lékárničce, nebo která homeopatika balíte s sebou dětem na tábor či k babičce?

Sešla se nám spousta zajímavých odpovědí, za které velice děkujeme! Bohužel výhra však čekala jen na tři šťastné vylosované, kterými jsou:

ZDEŇKA HODANOVÁ
MARKÉTA HAVLÍČKOVÁ
ZDEŇKA DUFKOVÁ

Chcete se dozvědět, které léky mají zrovna ony ve své cestovní lékárničce? Tady jsou jejich odpovědi:

"Arnica montana 9 C - jakékoliv úrazy, Apis mellifica 15 C - spálení na slunci, bodnutí hmyzem a následná alergická reakce, Dapis - ten se žádné léto u nás neztratil, není léto bez štípanců, Belladonna 9 C - přehřátí, bolesti hlavy, Nux vomica 9 C - náročnější část roku (grilovačky, párty)... PS: V pátek mě píchnul sršeň, takže momentálně jsou pro mě velice aktuální tyto léky: Apis 30 C, Poumon 30 C a Dapis frčí o sto šest."

"Dobrý den, když dcera pošle děti na prázdniny, jsou "vyzbrojeny" homeopatiky, bohužel teď zde nejsou, takže výčet jen namátkově: Arnica, Apis, Aconitum, Oscillo a měsíčková mast. Jinak jako babička používám na různé neduhy "babské" rady - jako kdysi u svých dětí. Přeji hezké dny plné sluníčka."

"Dobrý den, chtěla bych se zapojit do vaší letní soutěže. Jsem ale již babička, která "odchovala" své dvě děti do dospělosti pomocí homeopatie a po létech už "kuličkujeme" i se čtyřmi vnoučaty. :-) Nyní v létě, podle toho, jaké akce podnikáme, se u nás nejvíce používá:

1. Arnica - o drobná poranění a modřiny není u našich "živých" vnoučat nouze
2. Apis - vosy, komáři, ovádi si nedají nikdy v létě pokoj
3. Belladonna - při přehřátí, na bolení hlavy i na náhlou horečku
4. Allium cepa - když začnou pálit a slzet očička a kapat z nosu jak z vodovodu
5. Bryonia - bolí "celý člověk", hlava, suchý kašel
6. Drosera - na dráždivý, štěkavý kašel
7. Chamomilla - pro "zlostného" vnoučka (4roky), když "má" svůj vztekací den, nebo když pobolívají zoubky
8. Ferrum phosporicum - trpíme na "píchání " v ouškách
9. Hypericum - na přiskřípnuté prsty, klepnutí kladivem - starší vnuk (8 roků) rád pracuje s nářadím. Minulý týden jsme potřebovali...
10. Staphysagria - sekl se do prstu
11. Symphytum - předloňské prázdniny zlámaná klíční kost
12. Nux vomica - když "splácají" páté přes deváté...
13. Rhus toxicodendron - v létě o "opary" z horka + pití studených nápojů není nouze
14. Urtica - kopřivka po jahodách, po snědených nedozrálých "žitňácích"
15. Calcarea phosphorica nebo C. carbonica - letní vodnaté "průjmíčky"
16. Ledum - bereme si před výletem do lesa, do vysoké trávy - odpuzuje hmyz, hodí se i na oteklé štípance
17. Lachesis - na dovolenou k vodě, na štípance - hmyz, pavouci, medúzy

Mám toho v lékárničce mnohem více a vybaveny homeopatiky jsou i rodiny všech mých blízkých, jak v příbuzenstvu, tak i kamarádek. Pokud jde zdravotní problém řešit homeopatiky, je to to nejlepší pro naše tělo, tomu věřím už dávno. Klasickou medicínu v žádném případě nezavrhuji, té je potřeba také, ale škoda, že ne vždy je používána v zájmu pacienta. V mládí jsem začínala bylinkami - podle rad pátera Ferdy ze Sušice sbírala, sušila, vyráběla sirupy, mísila čajové směsi, dělala obklady... Ale i bylinkářství bylo v té dávné době dost "nechtěné", razila se idea, že POUZE klasická medicína navrací lidem zdraví! Tak co do toho tahat bylinky. Já se ale díky páteru Ferdovi a jeho bylinným radám dočkala dětí, které jsem s klasickou medicínou stále neměla. Na bylinky jsem nezanevřela, stále mám doma v zásobě základní výbavu (heřmánek, černý bez, bezinky, mátu, řepík, meduňku, šípek apod.) Když po roce 89 nastaly změny a i k nám "docestovala" homeopatie, já se s ní osobně setkala v r. 1998. Díky homeopatii "žiju" (doslova!) Klasická medicína si se mnou nevěděla rady rok a půl a já téměř ochrnula (borelioza). Bylinky jsou fajn, ale "kuličky" jsou jednak skladnější, ale hlavně bezpracné - spolkneš A JE TO !!! :-) Zdravím a přeji krásný zbytek prázdnin."

Za Vaše milé odpovědi, které mohou být velmi inspirativní pro naše ostatní čtenáře, moc děkujeme! Přejeme vám všem krásný závěr prázdnin, ať jej prožijete ve zdraví a pohodě.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 28.1.2022 00:13

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze