Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Známe výherce letní soutěže: "Které homeopatické léky nesmí chybět ve vaší cestovní lékárničce?"

Autor: Redakce

V srpnové soutěži jste si s námi mohli zasoutěžit o knihu "Homeopatie a děti", kterou vydalo nakladatelství Grada. Kniha se jistě stane vaším velkým pomocníkem nejen při léčbě potíží či onemocnění vašich dětí.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Zajímalo nás, který homeopatický lék nebo léky nesmí chybět ve vaší cestovní lékárničce, nebo která homeopatika balíte s sebou dětem na tábor či k babičce?

Sešla se nám spousta zajímavých odpovědí, za které velice děkujeme! Bohužel výhra však čekala jen na tři šťastné vylosované, kterými jsou:

ZDEŇKA HODANOVÁ
MARKÉTA HAVLÍČKOVÁ
ZDEŇKA DUFKOVÁ

Chcete se dozvědět, které léky mají zrovna ony ve své cestovní lékárničce? Tady jsou jejich odpovědi:

"Arnica montana 9 C - jakékoliv úrazy, Apis mellifica 15 C - spálení na slunci, bodnutí hmyzem a následná alergická reakce, Dapis - ten se žádné léto u nás neztratil, není léto bez štípanců, Belladonna 9 C - přehřátí, bolesti hlavy, Nux vomica 9 C - náročnější část roku (grilovačky, párty)... PS: V pátek mě píchnul sršeň, takže momentálně jsou pro mě velice aktuální tyto léky: Apis 30 C, Poumon 30 C a Dapis frčí o sto šest."

"Dobrý den, když dcera pošle děti na prázdniny, jsou "vyzbrojeny" homeopatiky, bohužel teď zde nejsou, takže výčet jen namátkově: Arnica, Apis, Aconitum, Oscillo a měsíčková mast. Jinak jako babička používám na různé neduhy "babské" rady - jako kdysi u svých dětí. Přeji hezké dny plné sluníčka."

"Dobrý den, chtěla bych se zapojit do vaší letní soutěže. Jsem ale již babička, která "odchovala" své dvě děti do dospělosti pomocí homeopatie a po létech už "kuličkujeme" i se čtyřmi vnoučaty. :-) Nyní v létě, podle toho, jaké akce podnikáme, se u nás nejvíce používá:

1. Arnica - o drobná poranění a modřiny není u našich "živých" vnoučat nouze
2. Apis - vosy, komáři, ovádi si nedají nikdy v létě pokoj
3. Belladonna - při přehřátí, na bolení hlavy i na náhlou horečku
4. Allium cepa - když začnou pálit a slzet očička a kapat z nosu jak z vodovodu
5. Bryonia - bolí "celý člověk", hlava, suchý kašel
6. Drosera - na dráždivý, štěkavý kašel
7. Chamomilla - pro "zlostného" vnoučka (4roky), když "má" svůj vztekací den, nebo když pobolívají zoubky
8. Ferrum phosporicum - trpíme na "píchání " v ouškách
9. Hypericum - na přiskřípnuté prsty, klepnutí kladivem - starší vnuk (8 roků) rád pracuje s nářadím. Minulý týden jsme potřebovali...
10. Staphysagria - sekl se do prstu
11. Symphytum - předloňské prázdniny zlámaná klíční kost
12. Nux vomica - když "splácají" páté přes deváté...
13. Rhus toxicodendron - v létě o "opary" z horka + pití studených nápojů není nouze
14. Urtica - kopřivka po jahodách, po snědených nedozrálých "žitňácích"
15. Calcarea phosphorica nebo C. carbonica - letní vodnaté "průjmíčky"
16. Ledum - bereme si před výletem do lesa, do vysoké trávy - odpuzuje hmyz, hodí se i na oteklé štípance
17. Lachesis - na dovolenou k vodě, na štípance - hmyz, pavouci, medúzy

Mám toho v lékárničce mnohem více a vybaveny homeopatiky jsou i rodiny všech mých blízkých, jak v příbuzenstvu, tak i kamarádek. Pokud jde zdravotní problém řešit homeopatiky, je to to nejlepší pro naše tělo, tomu věřím už dávno. Klasickou medicínu v žádném případě nezavrhuji, té je potřeba také, ale škoda, že ne vždy je používána v zájmu pacienta. V mládí jsem začínala bylinkami - podle rad pátera Ferdy ze Sušice sbírala, sušila, vyráběla sirupy, mísila čajové směsi, dělala obklady... Ale i bylinkářství bylo v té dávné době dost "nechtěné", razila se idea, že POUZE klasická medicína navrací lidem zdraví! Tak co do toho tahat bylinky. Já se ale díky páteru Ferdovi a jeho bylinným radám dočkala dětí, které jsem s klasickou medicínou stále neměla. Na bylinky jsem nezanevřela, stále mám doma v zásobě základní výbavu (heřmánek, černý bez, bezinky, mátu, řepík, meduňku, šípek apod.) Když po roce 89 nastaly změny a i k nám "docestovala" homeopatie, já se s ní osobně setkala v r. 1998. Díky homeopatii "žiju" (doslova!) Klasická medicína si se mnou nevěděla rady rok a půl a já téměř ochrnula (borelioza). Bylinky jsou fajn, ale "kuličky" jsou jednak skladnější, ale hlavně bezpracné - spolkneš A JE TO !!! :-) Zdravím a přeji krásný zbytek prázdnin."

Za Vaše milé odpovědi, které mohou být velmi inspirativní pro naše ostatní čtenáře, moc děkujeme! Přejeme vám všem krásný závěr prázdnin, ať jej prožijete ve zdraví a pohodě.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 3.10.2022 00:13

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze