Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Akutní bolest uší

Autor: MUDr. Věra Budková

V poslední době se v naší Homeopatické poradně velmi často setkáváme s dotazy rodičů, kteří se ptají, jak nejlépe pomoci svému dítěti, když ho pobolívá ucho. Pokud vaše dítě navíc na bolesti uší trpí, pak je pro vás zimní období tak trochu noční můrou... Dnes jsme pro vás vybrali rady paní doktorky Budkové právě na toto ožehavé téma. 

Ilustrační foto
Zdroj: www.snezenka.org

"Paní doktorko, naši dceru pobolívá druhý den ucho. Teplotu má do 38 stupňů. Jaká homeopatika máme zvolit? Rýma je slabší, teplý obklad nepomáhá."

Na bolesti uší doporučuji homeopatikum Ferrum phosphoricum 9 C 2x denně 5 granulí. Pokud dítě osobně neznám, není mi známa jeho konstituce ani přesné symptomy nemoci, resp. příznaky onemocnění, doporučuji zpočátku použít tuto kombinaci léků:

Arsenicum album 9 C + Ferrum phosphoricum 9 C + Belladona 9 C

Dávkování:

Všechny tři léky rozřeďte po 10ti granulích v 1 dcl převařené vody a podávejte při bolesti každou 1/2 hodinu až hodinu - po lžičkách. První den při potížích frekvenci podávání zintenzivněte.

Současně doporučuji do tohoto "koktejlu" přidat i jednu tubu Oscillococcina, které imunitně posílí pacienta.

Dále "s ouškem" postupujeme dle vyjádřených příznaků a celkového zdravotního stavu pacienta. Při pokračování obtíží konzultujte zdravotní stav dítěte s lékařem-odborníkem v homeopatii.

Přeji Vám úspěšnou zkušenost s homeopatií.

MUDr. Věra Budková

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Věra Budková

Autor: MUDr. Věra Budkoválékař-pediatr, odborník v homeopatii, člen HLA, pro Svět homeopatie vede Homeopatickou poradnu

Dítě je to nejdražší, co máme. Proto jim dopřejme hodně lásky, trpělivosti, vědomí, že jsme jejich přáteli a v jejich životě i laskavými průvodci k tomu, aby se naučily věci přirozené. Podporujme jejich individualitu i originalitu. Dbejme na to, abychom všemu konání dali prostor a čas tak, jak je pro každého jinak třeba. Podporujme jejich důvěru v nás a v sebe sama. Učme je jistotě a vědomí vlastní ceny. Pokud milujeme sami sebe, milujeme i ostatní. Přeji v životě hodně štěstí, zdraví a harmonie.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 25.1.2020 23:51

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze