Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Prevence vzniku ledvinových kamenů

Autor: Redakce

Ledvinové kameny jsou poměrně často se vyskytující onemocnění ledvin. Příčiny jejich vzniku jsou vícečetné, ale ve své podstatě jde o vysrážení a krystalizaci minerálních látek obsažených v moči.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

„Dobrý den. Chci Vás požádat o radu, jaké homeopatikum užívat jako prevenci vzniku ledvinových kamenů, nebo co by se dalo užívat při náhlých potížích? Mockrát děkuji.“

Na dotaz odpovídá zkušená lékařka-homeopatka MUDr. Kristina Potúčková:

„Dobrý den, s rozpuštěním některých ledvinových kamenů mohou pomoci bylinky. Vhodný je například čaj z přesličky rolní: 1 lžíci natě dejte do 200 ml studené vody, 5 minut povařte, 15 minut vyluhujte a sceďte. Pijte 2x denně po dobu 2 týdnů.
Z homeopatik bych preventivně sáhla po léku:

  • Berberis vulgaris 15 C – 5 granulí 2–3x denně. Tento lék je v České republice dostupný na lékařský předpis.

Akutně lze použít kombinaci některého z níže uvedených léků:

  • vždy Calcarea carbonica 15 C

a dále dle symptomů:

  • Berberis vulgaris 30 C – více levostranný lék, bolesti vystřelují, zhoršují se sebemenším pohybem, otřesem,
  • Colocynthis 15 C – křečovité bolesti, kdy úleva nastává v klubíčku a působením tepla,
  • Arnica montana 9 C – při hematurii (krev v moči).

Vše můžeme dávkovat každých 15 minut 5 granulí do odeznění bolestí.

V každém případě je lepší tvorbě kamínků předcházet. To ovšem předpokládá, že se zamyslíme nad svým životním stylem, skladbou jídelníčku, samozřejmě s přihlédnutím k „rodovým“ predispozicím. Zcela jistě pak neškodí v rámci prevence odstranit z našeho talíře určité potraviny, které tvorbu kamínků (podle typu) podporují. Obecně je třeba dbát na dodržování zdravého životního stylu včetně dostatečného příjmu tekutin po celý den, tedy rozhodně ne nárazově. Co se týče množství, uvádějí se minimálně dva litry denně s pestrým zastoupením, tedy střídat čistou vodu, která je nejvhodnější, s čajem, ovocnými šťávami, minerálními vodami a v neposlední řadě nízkostupňovým pivem.

Dále je na místě výrazně omezit příjem živočišných bílkovin a naopak zvýšit příjem vlákniny, omezit příjem solí (včetně skrytých – obsažených v hotových výrobcích a polotovarech) a tvrdého alkoholu, více než vhodné je redukovat tělesnou hmotnost při obezitě a rozhodně dbát na pravidelný pohyb.“ 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 13.6.2021 22:35

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze