Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Pupeční kýla

Autor: Redakce

Jde o patologické vyklenutí pobřišnice v oblasti pupku, které vzniká při oslabení vazivové tkáně. Může se objevit i u novorozenců.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Břišní kýla je primárně chirurgické onemocnění a homeopatický lék může v určitých případech pouze napomoci k jeho zmírnění a případnému stažení. Pokud se jedná o větší kýlu, nebo kýla postupně zvětšuje svoji velikost, je na místě jednoznačně chirurgické ošetření. V tomto případě pak lze homeopatika podávat k urychlení pooperačního hojení.

„Dobrý den, ráda bych se zeptala, jestli existuje nějaká homeopatická léčba pupeční kýly. Objevila se u dvouměsíčního miminka. Pediatrička ji zatím neřeší a říkala, že se ještě může stáhnout. Zdá se nám spíše, že se zvětšuje, a samovolnému zmizení již moc nevěříme. Chtěli bychom kýlu řešit. Děkujeme za radu.“

Na tento čtenářský dotaz odpověděla MUDr. Zuzana Kornelová – zkušená lékařka, odbornice v homeopatii.

„Dobrý den, miminku můžete podávat lék:

  • Calcarea fluorica 9 C – 5 granulí rozpusťte v 10 ml kojenecké vody. Podávejte nejlépe ve stříkačce 2x denně 5 ml přímo do úst. Každý den připravte nový roztok.

S pozdravem MUDr. Kornelová“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.9.2020 09:11

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze