Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Pupeční kýla

Autor: Redakce

Jde o patologické vyklenutí pobřišnice v oblasti pupku, které vzniká při oslabení vazivové tkáně. Může se objevit i u novorozenců.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Břišní kýla je primárně chirurgické onemocnění a homeopatický lék může v určitých případech pouze napomoci k jeho zmírnění a případnému stažení. Pokud se jedná o větší kýlu, nebo kýla postupně zvětšuje svoji velikost, je na místě jednoznačně chirurgické ošetření. V tomto případě pak lze homeopatika podávat k urychlení pooperačního hojení.

„Dobrý den, ráda bych se zeptala, jestli existuje nějaká homeopatická léčba pupeční kýly. Objevila se u dvouměsíčního miminka. Pediatrička ji zatím neřeší a říkala, že se ještě může stáhnout. Zdá se nám spíše, že se zvětšuje, a samovolnému zmizení již moc nevěříme. Chtěli bychom kýlu řešit. Děkujeme za radu.“

Na tento čtenářský dotaz odpověděla MUDr. Zuzana Kornelová – zkušená lékařka, odbornice v homeopatii.

„Dobrý den, miminku můžete podávat lék:

  • Calcarea fluorica 9 C – 5 granulí rozpusťte v 10 ml kojenecké vody. Podávejte nejlépe ve stříkačce 2x denně 5 ml přímo do úst. Každý den připravte nový roztok.

S pozdravem MUDr. Kornelová“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 13.6.2021 22:41

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze