Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Pupeční kýla

Autor: Redakce

Jde o patologické vyklenutí pobřišnice v oblasti pupku, které vzniká při oslabení vazivové tkáně. Může se objevit i u novorozenců.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Břišní kýla je primárně chirurgické onemocnění a homeopatický lék může v určitých případech pouze napomoci k jeho zmírnění a případnému stažení. Pokud se jedná o větší kýlu, nebo kýla postupně zvětšuje svoji velikost, je na místě jednoznačně chirurgické ošetření. V tomto případě pak lze homeopatika podávat k urychlení pooperačního hojení.

„Dobrý den, ráda bych se zeptala, jestli existuje nějaká homeopatická léčba pupeční kýly. Objevila se u dvouměsíčního miminka. Pediatrička ji zatím neřeší a říkala, že se ještě může stáhnout. Zdá se nám spíše, že se zvětšuje, a samovolnému zmizení již moc nevěříme. Chtěli bychom kýlu řešit. Děkujeme za radu.“

Na tento čtenářský dotaz odpověděla MUDr. Zuzana Kornelová – zkušená lékařka, odbornice v homeopatii.

„Dobrý den, miminku můžete podávat lék:

  • Calcarea fluorica 9 C – 5 granulí rozpusťte v 10 ml kojenecké vody. Podávejte nejlépe ve stříkačce 2x denně 5 ml přímo do úst. Každý den připravte nový roztok.

S pozdravem MUDr. Kornelová“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 16.1.2021 12:38

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze