Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Nadměrné pocení

Autor: Redakce

Potíme se všichni. Potit se je přirozené. Díky pocení se v těle reguluje teplota, působí jako ochrana před UV zářením a zbavuje tělo škodlivin. Někoho však může trápit, že se potí víc než jiní. Je to velmi nepříjemné a někdy to může signalizovat i závažnější zdravotní problém.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

„Dobrý den, prosím o radu na můj celoživotní problém a tím je nadměrné pocení. Potím se po celém těle, zejména v obličeji, kde je to dost viditelné. Štítnou žlázu mám v pořádku a nemám jiné onemocnění, které by mohlo být příčinou. Je to pravděpodobně dědičná záležitost. Mám tříletou dcerku, která se také hodně potí. Najde se v homeopatii pomoc i pro nás? Děkuji.“

Na dotaz odpovídá zkušená lékařka-homeopatka MUDr. Zuzana Kornelová:

„Dobrý den, takovéto dlouhodobé problémy je třeba řešit individuálně po celkovém vyšetření. Doporučuji vyhledat homeopata. Zatím můžete vyzkoušet lék:

  • Thuya occidentalis 9 C – 1x denně 5 granulí.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.1.2023 22:44

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze