Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Přetrhané kolenní vazy

Autor: Ing. Jana Dytrychová

Před měsícem ke mně přišla majitelka psa plemene rhodézský ridgeback, jejíž fena si během aportování předmětu poranila a pohmoždila zkřížený vaz v koleni na levé noze. Dle veterináře nebyla přítomna žádná zlomenina a vaz nebyl zpřetrhán. Byl nařízen klidový režim, analgetika a myslím, že panička už s fenkou aportovat nikdy nebude. Fenka tlapku téměř vůbec nezatěžovala a bylo na ní vidět, že ji to moc bolí. V místě kolene se vytvořil navíc hematom a místo bylo na dotek teplé.

Ilustrační foto
Zdroj: Ing. Jana Dytrychová

Jako první volbu jsem nasadila Arnicu montanu 9 C, protože toto homeopatikum umí skvěle urychlovat hojení a tím snižovat i bolestivost. Vzhledem k tomu, že úraz se jí stal předchozí den, nasadila jsem tento lék v dávkování alespoň 4x až 5x denně 2 granulky přímo do tlamky.

Druhou volbou byla Ruta graveolens 9 C. Homeopatický lék na veškerá poranění kloubů, vazů, šlach a nejen toho. Taktéž jsem doporučila podávat alespoň ze začátku 4x až 5x denně 2 granulky přímo do tlamky.

Třetí volbou pak byl Rhus toxicodendron 9 C. Skvěle působí na pohmožděniny a ztuhlost. Volila jsem dávkování 3x denně 2 granulky do tlamky.

Čtvrtou volbou pak byla Bryonia alba 15 C, která výborně působí na otok a rychleji ovlivňuje vstřebávání případného hematomu. Tento lék jsem ještě zkombinovala s Apis mellifica 15 C, který taktéž působí na otok. Oba léky jsem volila podávat střídavě po dvou granulkách přímo do tlamky 4x denně.

Když jsem za 3 dny fenku znovu viděla, opět mi homeopatie ukázala, že „to“ opravdu funguje. Žádný placebo efekt, ale prostě mnohem spokojenější oči fenky, která nohu pomalu, ale jistě čím dál více zatěžuje.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 2.10.2022 04:34

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze