Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Rohovkový vřed u psa

Autor: Ing. Jana Dytrychová

Mým dalším pacientem se stal pejsek, který měl problém v podobě rohovkového vředu. Byl vyšetřen veterinářem, který je odborníkem ve svém oboru, a tak jsem měla diagnózu opravdu poctivě potvrzenou. Jednalo se o brachycefalické plemeno, které má k těmto problémům mnohem větší predispozice. Vypouklé a vystouplé oko je ke zranění mnohem náchylnější.

Ilustrační foto
Zdroj: Ing. Jana Dytrychová

Vyzpovídala jsem majitelku a poprosila ji o krátký rozbor pejska, co se týče povahy, konstituce, denních zvyklostí, případných zlozvyků apod. Šlo o pejska starého 6 let, kterému se záněty pravidelně opakovaly už 2 roky. Genetická indispozice mu bránila v tom, aby se očka zahojila, a tak se záněty vracely.

Celkově byl pejsek veselý, hravý a přátelský k lidem i psům. Trošku tvrdohlavý a závislý na paničce. Zhruba před dvěma lety prožil pejsek rozchod svých páníčků a přibližně po půl roce se objevil tento problém s očima. Dle slov majitelky byl pejsek citlivý na světlo a mhouřil při světle oči. Očka na mě působila spíše suchá a zarudlá, tedy s nedostatkem přirozené vlhkosti.

Zvolila jsem k podpůrné léčbě tento „koktejl“ homeopatik:

Lékem stěžejním a základním se stala Staphysagria 9 C v dávkování 2 granulky 1x denně. Tento lék výborně řeší oční problémy. Ať už záněty spojivek, problémy s rohovkou, třetím víčkem. Doba podávání zhruba 3–4 týdny. Poté frekvenci snižovat.

Na podporu pojiva jsem zvolila Rutu graveolens 15 C v dávkování 2 granulky 2x denně. Na podporu hojení Arnicu montanu 9 C v dávkování 2 granulky 2x denně. Na suché a podrážděné oko jsem zvolila lék Bryonia alba 9 C, taktéž v dávkování 2 granulky 2x denně. Na opakující se, chronické záněty jsem zvolila Calcareu sulphuricu 15 C v dávkování 2 granulky 1x denně. Na podporu hojení jizvy v oku jsem zvolila kombinaci homeopatik Calcarea fluorica 9 C v dávkování 2 granulky 3x týdně a Silicea 30 C v dávkování 2 granulky 1x týdně. Podávání dlouhodobě, několik týdnů.

Zároveň jsem oběma – tedy pejskovi i majitelce – vřele doporučila Natrum muriaticum 30 C na zklidnění a podporu a vytvoření jakéhosi harmonického prostředí. Podávání jsem zvolila „pocitově“ při zhoršení problémů až 2x–3x denně, pokud není nutné, stačí 2x–3x týdně 5 granulek pro majitelku a 2 granulky pro pejska.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 2.10.2022 04:49

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze