Rychlé rady
Víte, že ...
Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).
Napsali jste nán
- Homeopatie je úžasná léčba! Jako laik se s ní léčím více než 15 let! V současnosti v našem věku 75 let a 70 užíváme Oscillococinum a virózu zvládáme bezvadně!Měli by jej podávat ve všech důchodových zařízeních. Nechápeme, jak lidská hloupost nemá mezí. Němcová Vlastimila
- Můj syn měl v močovém měchýři bakterii, na kterou zabírají pouze jedny ATB podávané do žíly a my jsme se ji zbavili pomoci homeopatie. A na prdíky mu zabraly taky jen homeopatika. Homeopatie není jen placebo.Andrea Záhorcová
- Na bolest v krku nejčastěji používám Phytolaccu decandru a Lac caninum na levostranné bolesti.Adriana Nogová
- Na bolest v krku používám Homeogene, při chycených hlasivkách Homeovox. A samozřejmě na posílení imunity Oscillo.Veronika Moravcová
- Na bolest v krku jako první pomoc volím Homeovox a Oscillo.Radka Široká
Rohovkový vřed u psa
Autor: Ing. Jana Dytrychová
Mým dalším pacientem se stal pejsek, který měl problém v podobě rohovkového vředu. Byl vyšetřen veterinářem, který je odborníkem ve svém oboru, a tak jsem měla diagnózu opravdu poctivě potvrzenou. Jednalo se o brachycefalické plemeno, které má k těmto problémům mnohem větší predispozice. Vypouklé a vystouplé oko je ke zranění mnohem náchylnější.

Zdroj: Ing. Jana Dytrychová
Vyzpovídala jsem majitelku a poprosila ji o krátký rozbor pejska, co se týče povahy, konstituce, denních zvyklostí, případných zlozvyků apod. Šlo o pejska starého 6 let, kterému se záněty pravidelně opakovaly už 2 roky. Genetická indispozice mu bránila v tom, aby se očka zahojila, a tak se záněty vracely.
Celkově byl pejsek veselý, hravý a přátelský k lidem i psům. Trošku tvrdohlavý a závislý na paničce. Zhruba před dvěma lety prožil pejsek rozchod svých páníčků a přibližně po půl roce se objevil tento problém s očima. Dle slov majitelky byl pejsek citlivý na světlo a mhouřil při světle oči. Očka na mě působila spíše suchá a zarudlá, tedy s nedostatkem přirozené vlhkosti.
Zvolila jsem k podpůrné léčbě tento „koktejl“ homeopatik:
Lékem stěžejním a základním se stala Staphysagria 9 C v dávkování 2 granulky 1x denně. Tento lék výborně řeší oční problémy. Ať už záněty spojivek, problémy s rohovkou, třetím víčkem. Doba podávání zhruba 3–4 týdny. Poté frekvenci snižovat.
Na podporu pojiva jsem zvolila Rutu graveolens 15 C v dávkování 2 granulky 2x denně. Na podporu hojení Arnicu montanu 9 C v dávkování 2 granulky 2x denně. Na suché a podrážděné oko jsem zvolila lék Bryonia alba 9 C, taktéž v dávkování 2 granulky 2x denně. Na opakující se, chronické záněty jsem zvolila Calcareu sulphuricu 15 C v dávkování 2 granulky 1x denně. Na podporu hojení jizvy v oku jsem zvolila kombinaci homeopatik Calcarea fluorica 9 C v dávkování 2 granulky 3x týdně a Silicea 30 C v dávkování 2 granulky 1x týdně. Podávání dlouhodobě, několik týdnů.
Zároveň jsem oběma – tedy pejskovi i majitelce – vřele doporučila Natrum muriaticum 30 C na zklidnění a podporu a vytvoření jakéhosi harmonického prostředí. Podávání jsem zvolila „pocitově“ při zhoršení problémů až 2x–3x denně, pokud není nutné, stačí 2x–3x týdně 5 granulek pro majitelku a 2 granulky pro pejska.
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Svet Homeopatie na sociálních sítích