Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Letní nevolnosti

Autor: PharmDr. Lenka Štýsová

Prázdniny jsou plné cestování, setkání s přáteli a společných grilování. Horko, sluníčko, přemíra jídla a chutí, cestování dopravními prostředky, to vše může způsobovat žaludeční nevolnosti.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Jedním ze základních léků na přemíru ostrého a kořeněného jídla je lék Nux vomica 9 C. Tento lék pomáhá očistě jater. Proto se často používá i při potížích spojených s alkoholem, kávou a cigaretami. Stav se většinou zhoršuje stresem a emočním vypětím. Nevolnost často doprovází pocit na omdlení, říhání a zvracení. Užívá se 3-4 x denně nebo dle rytmu potíží.

Pokud se k nevolnosti z jídla přidá také zvracení, přidáme lék Antimonium crudum 9 C po každém zvracení. Zvracení ale nepřináší úlevu od nevolnosti a pocitu plnosti. Většinou je i bíle povleklý jazyk. Nejčastěji se tyto potíže objevují po celkovém přejedení a požití velkého množství kyselého ovoce nebo vína. Stav se zlepšuje klidem a čerstvým vzduchem.

Nevolnosti mohou být způsobeny velkým množství tučného jídla nebo jídlem, které již nebylo úplně čerstvé. V tomto případě k léku Nux vomica přidáme lék Chelidonium majus 9 C. Je to lék na žlučníkové potíže spojené s bolestí pod pravým žeberním obloukem. Stolice je většinou nápadně světlá.

Pokud se k nevolnosti přidá i zvracení, je vhodné pomatovat na lék Ipeca 9 C. Tedy správně napsané Ipecacuanha. Jazyk je čistý a nepovleklý, nevolnost doprovází bledost a studený pot.

Pokud je ale zvracení vyvoláno požitím sebemenšího množství vody, místo Ipecy je vhodnější lék Phosphorus 9C. Nejlépe jej rozpustit do vody a dávat po lžičkách nebo po kapkách. Studené nápoje nevolnosti většinou uleví, ale pokud se ohřejí v žaludku, obvykle dochází k jejímu vyzvracení - proto pouze po malých množstvích.

U žaludeční nevolnosti můžeme homeopatickou léčbu doplnit léčivem Hylak forte. Přirozenou cestou podporuje růst tělu prospěšných bakterií, upravuje pH a tím i normální činnost střev.

Při zažívacích potížích může dobře použít i lék Gastrocynésine. Toto léčivo obsahuje několik homeopatik (Abies nigra, Nux vomica, Carbo vegetabilis a Robinia pseudoacacia). Velice ráda si toto léčivo beru s sebou na cesty, protože uleví kromě nevolnosti a nafouknutí i od pálení žáhy, bolesti žaludku, refluxu i spavosti po jídle.

Při neustálém pocitu na zvracení, i když už není co, je vhodné podat lék Cocculine. Jedná se také o vícesložkový přípravek (Cocculus indicus, Nux vomica, Petroleum a Tabacum). Při přetrvávajícím pocitu na zvracení dávkujeme dle potíží. Cocculine je výborný lék na kinetózy. Večer před cestou užijeme 2 tablety na noc a dále 1 tabletu před cestou a opakujeme během cesty. Přirovnala bych jej k homeopatickému Kinedrylu, jen s tím rozdílem, že neuspává a budete si z cesty něco pamatovat.

Základním lékem na nevolnosti při cestování je Cocculus indicus 9 C. Nevolnosti se zlepšují na čerstvém vzduchu, v teple a požitím jídla. Užívá se před cestou a během cesty v rytmu potíží.

V případě nevolností, které se objevují po pohybu jako na houpačce - nahoru a dolů (jízda v kopcích, vysoké vlny atd. je dobré přidat lék Borax 9C opakovaně dle potíží.

Petroleum 9 C je dalším z velkých léků na nevolnosti. Většinou vadí cesta v protisměru, stav se zlepšuje jídlem a zavřením očí. Je to lék na tzv. mořskou nemoc.

Tabacum 9 C má příznaky jako po první cigaretě - nevolnost, studený pot, závrať, pocit na omdlení, bledost a pocit prázdného žaludku. Stav zhoršuje horko. Často v přeplněné hromadné dopravě, kdy je vydýchaný vzduch a horko.

Léky dávkujeme v rytmu potíží do zlepšení stavu.

Přeji Vám krásné léto s příjemnými zážitky z cestování i posezení s přáteli.

Zdroj: Magazín Healthcomm

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Lenka Štýsová

Autor: PharmDr. Lenka ŠtýsováFarmaceutka, homeopatka

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 30.10.2020 02:43

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze