Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Když pohyb a sport trošku „bolí“, má to řešení!

Autor: PR článek

Sluníčko a teplé počasí lákají k procházkám do přírody a také k různým sportovním aktivitám, ať už to bude fotbal s kamarády, proběhnutí nebo projížďka na in-line bruslích či na kole. Mnohým dětem i dospělým už zase začaly sportovní kroužky a tréninky.

Ilustrační foto
Zdroj: Dr. Peithner Prag s.r.o.

Všichni víme, že pohyb je pro každého z nás důležitý. Někomu prospěje krátká procházka, někdo se musí doslova „zničit“ dlouhým během či v posilovně. V každém případě funguje to, že uděláme dobře svému tělu a zároveň i duši, neboť sport vyplavuje endorfiny a je nám po něm zkrátka lépe.

Pohyb je vhodný způsob, jak eliminovat stres a pracovní zátěž či nabídnout sobě i dětem smysluplně a zdravě strávený společný čas. Mnozí z nás znovuotevření sportovišť a obnovené tréninky vítají nejen z důvodu jakéhosi „režimu“ či náplně dětí, ale též se těší, že kilogramy nachytané v předešlých měsících půjdou rychleji dolů.

Nicméně, měli bychom být opatrní a nevrhat se do sportování doslova „po hlavě“ - je dobré tělu a svalům dopřát čas, začínat postupně a nezapomínat na několik základních rad, abychom si sportování a pohyb jako takový mohli naplno užít:

  • Vyberme si takový sport nebo pohyb, který nás bude bavit a vyhovovat nám – poslouchejme své tělo a jeho momentální potřeby (ten, kdo fyzicky pracuje, nebo má velmi stresující zaměstnání, potřebuje spíše relaxační cvičení jako je např. jóga, procházky přírodou, naopak pro ty, kteří mají sedavé zaměstnání, je vhodný aktivní pohyb - např. nordic walking, jízda na kole, běh aj.).
  • Před cvičením asi 1 hodinu nejezme (hlavně před silovým cvičením) – s plným břichem to zkrátka nejde, jak určitě mnozí z nás už zažili.
  • Před cvičením se nezapomeňme rozcvičit a připravit tělo na pohyb a po cvičení nezapomínejme na protažení – usnadníme tím svalům regeneraci.
  • Nezapomínejme na pitný režim - pijme nejlépe čistou vodu nebo vodu s citrónem či domácí iontové nápoje, obohacené například o Schűsslerovy soli, které jsou vhodné pro přípravu zdravých a vyvážených iontových nápojů a během sportu i po něm doplní chybějící minerály.
  • A rada na závěr - nikdy není pozdě začít se hýbat a sportovat, každá pohybová aktivita je lepší než sezení doma na gauči – tím jsme zachraňovali svět v předchozích měsících.

I když se snažíme výše zmíněné zásady dodržovat, může se stát, že to někdy přeženeme a „všechno nás bolí“ - spadneme, zvrtneme si kotník, bolí nás naražené a oteklé koleno či modřina na rukou, špatně se protáhneme a bolí nás záda či namožené svaly.

Jako první pomoc poslouží studené obklady, samozřejmě klidový režim. Sáhnout lze též po šetrných, přírodních prostředcích, které můžeme mít sbalené v příruční lékárničce.

Osvědčeným, přírodním lékem je například Traumeel mast, který pomůže regenerovat namožené svaly a klouby, může pomoci i při středně závažných poraněních pohybového aparátu jako jsou otoky, vyvrtnuté kotníky, modřiny, natažené šlachy a další. Mast se nanáší zpravidla ráno a večer, v případě potřeby i častěji na postižené místo.

Při častých trénincích je též dobré přidat minerální sůl č. 7 Magnesium phosphoricum, například do pitného režimu malých i velkých sportovců.

Každopádně by vám měl pohyb přinášet radost a potěšení. Pokud máte vážnější potíže, je vhodné poradit se s lékařem. Kdy tedy navštívit lékaře? Pokud máte výrazné bolesti, vznikne-li silný otok v místě poranění či zhmoždění, objeví-li se horečka či nedojde-li ke zlepšení do několika dnů. U těhotných se o vhodnosti užívání léků raději poraďte se svým lékařem.

Traumeel mast: je volně prodejný lék určený pro vnější použití, tradičně užívaný ke zmírnění bolesti při lehkých nebo středně závažných poraněních pohybového aparátu. Pečlivě si přečtěte příbalový leták. Žádejte ve své lékárně.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PR článek

Autor: PR článek

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.2.2023 16:28

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze