Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Soutěž o knihu Poznáváme homeopatii - Jak šetrně léčit psy a kočky!

Autor: Redakce

Jste hrdým majitelem pejska nebo kočičky? Pokud ano, jistě chcete pro vašeho chlupatého člena rodiny tu nejlepší péči. Věděli jste, že homeopatické léky působí u zvířat stejně jako u lidí? Více se o této tématice dozvíte ve výborné knize „Poznáváme homeopatii – Jak šetrně léčit psy a kočky“, kterou máte nyní možnost vyhrát v naší červnové soutěži.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Kniha vznikla jako reakce na stále se zvyšující zájem chovatelské veřejnosti o homeopatickou léčbu.

Autory je dvojice veterinářů MVDr. Michaela Švaříčkova a MVDr. Václav Holzbauer. V knize naleznete přehled nejčastějších onemocnění (nechutenství, špatný příjem potravy, hubnutí, odčervení, průjmová onemocnění apod.) a úrazů (pohmoždění, otevřené rány, poranění vazivového aparátu, poranění kostí apod.). Nechybí ani kapitola o cestování se psem a kočkou a dozvíte se také, jak by měla být vybavena vaše domácí lékárnička a další rady, které v životě se svým domácím mazlíčkem jistě využijete!

Dnešní soutěžní otázka zní: Jaký homeopatický lék můžete podat v případě, že se váš domácí mazlíček poraní?

a) Arnica montana
b) Belladonna
c) Chamomilla

Správnou odpověď zašlete do 30. 6. 2020 na e-mail: ivana@svethomeopatie.cz, do předmětu uveďte SOUTĚŽ – KNIHA.

Ze správných odpovědí vylosujeme tři výherce, kterým zašleme zmiňovanou knihu „Poznáváme homeopatii – Jak šetrně léčit psy a kočky“.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.9.2021 04:49

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze