Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Máte ve své lékárničce lék RHUS TOXICODENDRON?

Autor: MUDr. Jaroslav Čupera

Kazuistika, kterou bych tento lék uvedl, je případ mé kolegyně, která trpívala na opary. Ve stresu, při nachlazení či při menstruaci se jí vždy vysel opar. Poradil jsem jí, aby měla stále u sebe tubičku tohoto léku a aby si vzala 5 granulí v 15minutovém intervalu, jakmile začne cítit první příznaky, které dobře znala. Od té doby se jí větší opar objevil jen velmi zřídka.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Rhus toxicodendron, čili škumpa jedovatá, účinkuje především na kůži a klouby. Do obrazu tohoto léku patří i specifický obraz horečnatého onemocnění.

Tento lék lze použít jak na léčbu oparu (herpes labialis), tak i ke zmírnění potíží u pásového oparu. Je vhodný i na léčbu ekzému s tvorbou puchýřků nebo při léčbě planých neštovic. Charakteristické jsou drobné puchýřky, které jsou vyplněné čirou žlutou tekutinou a jejichž okolí je zarudlé.

Splést si ho můžete s Cantharisem, který je také charakteristický tvorbou puchýřů, ale nemá ve svém obrazu toto zarudnutí. Pokud jsou puchýřky již vyplněny hnisem, je zase vhodný Hepar sulfur. Puchýřky jsou velmi svědivé a škrábání moc úlevy nepřinese, tu přinese jen hodně teplá sprcha či obklad.

Další velkou indikací tohoto léku jsou revmatické potíže, ať již přímo u artritid, artróz či bolestí zad. Je to lék poranění (podvrtnutí či zhmoždění) kloubů. Klouby nebo záda jsou bolavé, ztuhlé, ale po rozhýbání se bolesti zmenšují. Bolest nutí pacienta k neklidu a rozhýbávání a rozcvičování kloubů. Nicméně nadměrná námaha pak bolest opět zhorší. Kromě klidu se bolesti u tohoto léku horší vlhkem a chladem, zlepšují se naopak teplem a teplými obklady, případně opatrnou masáží.

Rhus toxicodendron lze použít i při chřipce či jiném horečnatém onemocnění, kde nemocný kromě horečky trpí intenzivními bolestmi svalů, neustále se kvůli nim převaluje a hledá úlevovou polohu. Při posazení jej ale postihne zimnice a objeví se kašel. Zlepšení přinášejí teplé nápoje.

Poznámka redakce: další informace o tomto léku naleznete v naší Materia medica.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Jaroslav Čupera

Autor: MUDr. Jaroslav Čuperalékař, odborník v homeopatii, člen HLA

"Homeopatii jsem začal studovat ještě jako student medicíny a tak tato jedinečná léčebná metoda doprovází celou moji kariéru lékaře. Používám ji denně k prospěchu své rodiny i pacientů při léčení nejrůznějších potíží, vážných i méně vážných, a díky své specializaci v intenzivní medicíně vím, že takto mohu pomoci i pacientům v nejvážnějších stavech. Homeopatie je šetrná, ekologická, univerzální a především účinná, což prokazují i nesčetné vědecké studie."
 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 1.10.2020 21:58

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze