Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Zkušenost z ordinací: Jaké léky doporučují homeopaté při prevenci covidu-19?

Autor: Magdalena Havelková

Co lékaři z Homeopatické lékařské asociace doporučují svým klientům jako prevenci před nákazou covidem-19? Všichni se shodnou na tom, že důležitá je správná výživa a dostatek vitamínů, minerálů, ale také odpočinku a pobytu na čerstvém vzduchu. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Doktorka Květa Kacířová říká, že důležité je důsledné dodržování hygienických opatření. „Doporučuji ohleduplnost, dobrou náladu, dostatečný a pravidelný pohyb (procházky, jízdu na kole), doplňování vitamínů skupiny B, vitamínu C a D, homeopatický lék Oscillococcinum pak jednou týdně,“ říká Kacířová. V případě prvních příznaků onemocnění je podle ní důležitý přísný klidový režim, dostatečný přísun tekutin a vitamínů. Samozřejmě je také nutné kontaktovat svého praktického lékaře.

Také MUDr. Jaroslav Čupera doporučuje kombinaci vitamínů, minerálů a homeopatik, vždy individuálně pro každého pacienta.

Farmaceutka Renata Semeráková si prevenci vyzkoušela na vlastní kůži, protože na začátku února byla na Novém Zélandu. „Samozřejmě blízkost Číny, kde v té době již naplno běžela epidemie covidu-19, a skutečnost, že největší množství cizinců, kteří Zéland každoročně navštěvují, jsou právě Číňané, zapříčinily, že jsem se musela ještě před odletem postarat o členy rodiny a také sama o sebe,“ popisuje.

K pravidelnému preventivnímu užívání homeopatického léku Oscillococcinum tak ještě 14 dní před odletem přidala homeopatikum Echinacea 5 C. I tak nebyl její odlet bez potíží. Čtyři dny před odletem se u ní totiž náhle během noci projevil akutní virový zánět spojivek. „Okamžitě jsem začala s užíváním léku Belladonna 9 C. Oftalmoložka, která mě ošetřovala, z blízkého odletu nebyla vůbec nadšená. Jednak proto, že jsem podle ní byla v té chvíli vysoce infekční, navíc na Zélandu v době naší návštěvy vrcholilo léto, tudíž ostré sluneční světlo by mohlo celý stav výrazně zhoršit. Úplné uzdravení se podle ní dalo očekávat při dodržení režimových opatření během 14 dní až 3 týdnů. Nemohla vůbec uvěřit výraznému zlepšení, které bylo evidentní po 48 hodinách užívání léku Belladonna 9 C! A do letadla jsem nasedala již zcela bez potíží. Vůbec si nedovedu představit, jak by to dopadlo, nebýt homeopatie! Také syn prodělal těsně před odletem gastroenteritidu a opět homeopatika pomohla,“ vzpomíná na komplikace Renata Semeráková.

Homeopatika pro rizikové rodiče

Dalšími pacienty, o které se musela farmaceutka v souvislosti s pandemií covidu-19 postarat, jsou její rodiče, kteří spadají mezi nejohroženější rizikovou skupinu. „Můj tatínek je těžký kardiak, před rokem prodělal pneumonii s následným srdečním selháním a potřebou umělé plicní ventilace na oddělení ARO. Lék, který má od té doby stále v lékárničce a užívá v případě potřeby, je Carbo vegetabilis. A i on samozřejmě užívá preventivně Oscillococcinum. V období bezprostředního rizika jsem mu doporučila ještě lék Echinacea 5 C, přidala jsem vitamin C v lékové formě s postupným uvolňováním a doplněk stravy s vysokým obsahem omega 3 mastných kyselin,“ vyjmenovává lékárnice.

„Pokud by byl vystaven riziku nákazy, jeho homeopatická lékárnička obsahuje také homeopatické léky Bryonia, Arsenicum album, Gelsemium, Antimonium tartaricum tak, abychom je v případě potřeby a podle příznaků mohli okamžitě použít,“ dodává. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Magdalena Havelková

Autor: Magdalena Havelkováredaktorka

Redaktorka, která se problematice medicíny věnuje mnoho let. Homeopatie je pro ni jednou z možností, jak se dívat na lidské tělo a jak ho léčit. Své zdravotní problémy velmi často sama konzultuje s lékaři, kteří předepisují homeopatické léky, stejně tak na homeopatii spoléhá, když onemocní někdo z rodiny.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 21.3.2023 21:42

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze