Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Zkušenost z ordinací: Jaké léky doporučují homeopaté při prevenci covidu-19?

Autor: Magdalena Havelková

Co lékaři z Homeopatické lékařské asociace doporučují svým klientům jako prevenci před nákazou covidem-19? Všichni se shodnou na tom, že důležitá je správná výživa a dostatek vitamínů, minerálů, ale také odpočinku a pobytu na čerstvém vzduchu. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Doktorka Květa Kacířová říká, že důležité je důsledné dodržování hygienických opatření. „Doporučuji ohleduplnost, dobrou náladu, dostatečný a pravidelný pohyb (procházky, jízdu na kole), doplňování vitamínů skupiny B, vitamínu C a D, homeopatický lék Oscillococcinum pak jednou týdně,“ říká Kacířová. V případě prvních příznaků onemocnění je podle ní důležitý přísný klidový režim, dostatečný přísun tekutin a vitamínů. Samozřejmě je také nutné kontaktovat svého praktického lékaře.

Také MUDr. Jaroslav Čupera doporučuje kombinaci vitamínů, minerálů a homeopatik, vždy individuálně pro každého pacienta.

Farmaceutka Renata Semeráková si prevenci vyzkoušela na vlastní kůži, protože na začátku února byla na Novém Zélandu. „Samozřejmě blízkost Číny, kde v té době již naplno běžela epidemie covidu-19, a skutečnost, že největší množství cizinců, kteří Zéland každoročně navštěvují, jsou právě Číňané, zapříčinily, že jsem se musela ještě před odletem postarat o členy rodiny a také sama o sebe,“ popisuje.

K pravidelnému preventivnímu užívání homeopatického léku Oscillococcinum tak ještě 14 dní před odletem přidala homeopatikum Echinacea 5 C. I tak nebyl její odlet bez potíží. Čtyři dny před odletem se u ní totiž náhle během noci projevil akutní virový zánět spojivek. „Okamžitě jsem začala s užíváním léku Belladonna 9 C. Oftalmoložka, která mě ošetřovala, z blízkého odletu nebyla vůbec nadšená. Jednak proto, že jsem podle ní byla v té chvíli vysoce infekční, navíc na Zélandu v době naší návštěvy vrcholilo léto, tudíž ostré sluneční světlo by mohlo celý stav výrazně zhoršit. Úplné uzdravení se podle ní dalo očekávat při dodržení režimových opatření během 14 dní až 3 týdnů. Nemohla vůbec uvěřit výraznému zlepšení, které bylo evidentní po 48 hodinách užívání léku Belladonna 9 C! A do letadla jsem nasedala již zcela bez potíží. Vůbec si nedovedu představit, jak by to dopadlo, nebýt homeopatie! Také syn prodělal těsně před odletem gastroenteritidu a opět homeopatika pomohla,“ vzpomíná na komplikace Renata Semeráková.

Homeopatika pro rizikové rodiče

Dalšími pacienty, o které se musela farmaceutka v souvislosti s pandemií covidu-19 postarat, jsou její rodiče, kteří spadají mezi nejohroženější rizikovou skupinu. „Můj tatínek je těžký kardiak, před rokem prodělal pneumonii s následným srdečním selháním a potřebou umělé plicní ventilace na oddělení ARO. Lék, který má od té doby stále v lékárničce a užívá v případě potřeby, je Carbo vegetabilis. A i on samozřejmě užívá preventivně Oscillococcinum. V období bezprostředního rizika jsem mu doporučila ještě lék Echinacea 5 C, přidala jsem vitamin C v lékové formě s postupným uvolňováním a doplněk stravy s vysokým obsahem omega 3 mastných kyselin,“ vyjmenovává lékárnice.

„Pokud by byl vystaven riziku nákazy, jeho homeopatická lékárnička obsahuje také homeopatické léky Bryonia, Arsenicum album, Gelsemium, Antimonium tartaricum tak, abychom je v případě potřeby a podle příznaků mohli okamžitě použít,“ dodává. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Magdalena Havelková

Autor: Magdalena Havelkováredaktorka

Redaktorka, která se problematice medicíny věnuje mnoho let. Homeopatie je pro ni jednou z možností, jak se dívat na lidské tělo a jak ho léčit. Své zdravotní problémy velmi často sama konzultuje s lékaři, kteří předepisují homeopatické léky, stejně tak na homeopatii spoléhá, když onemocní někdo z rodiny.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 6.12.2022 01:40

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze