Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Jak proběhla pandemie v ordinacích homeopatů?

Autor: Magdalena Havelková

Jak se odrazila pandemie v ordinacích lékařů-homeopatů? Setkali se s někým nakaženým? A jak probíhala léčba? Zeptali jsme se několika lékařů z Homeopatické lékařské asociace na jejich zkušenosti z posledních dvou měsíců. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Ordinace doktora Jaroslava Čupery fungovala v omezeném režimu. „Chodí pacienti na kontroly, ale i noví pacienti. S několika zavedenými klienty jsem řešil možnosti prevence, a to vždy cíleně s konkrétním pacientem,“ popisuje Jaroslav Čupera. On sám se naštěstí s pacientem s covidem-19 nesetkal, pozitivní nemocní se ale objevili v nemocnici, kde pracuje.

Doktorka Květa Kacířová zaregistrovala lehký úbytek klientů, ale počty u ní v ordinaci ošetřených dětí se už postupně zvyšují. „Nemocnost dětí je obecně nižší, což přikládám tomu, že nejsou v kolektivech. Obecně se nákazy lidé bojí mnohem méně, než tomu bylo před měsícem,“ popisuje.

Ona sama léčila troje rodiče, u nichž onemocnění proběhlo, a jeden z jejích dětských klientů byl pozitivní, i když neměl na rozdíl od rodičů žádné potíže. „Všichni jsou léčeni v domácím prostředí po telefonické konzultaci,“ říká lékařka.

Jedna z maminek měla vysoké horečky – až ke 40 °C – a dusivý kašel. Žádný z běžně užívaných léků na potíže související s nákazou koronavirem jí nepomohl, ale po dvou dnech užívání homeopatických léků se její stav zlepšil. Doktorka Kacířová své klientce doporučila následující léčbu: Oscillococcinum 3x denně, na kašel Drosetux sirup 4–5x denně 5 mililitrů a následně Gelsemium sempervirens 15 C v dávce dvakrát denně pět granulí. „Poté došlo k poklesu teplot, zlepšení charakteru kašle a paní se cítila mnohem lépe,“ popisuje doktorka Kacířová.

Kontakt jen přes okénko

Farmaceutka Renata Semeráková pracuje v nemocniční lékárně, dokonce přímo v jedné z nemocnic, která byla vybrána mezi takzvané covidové nemocnice, jež se staraly o pacienty ve vážném stavu, tedy o ty, co potřebovali plicní ventilaci nebo léčbu oxygenoterapií. „Po oznámení tohoto rozhodnutí v nemocnici ihned začal pracovat tzv. COVID-tým, který v krátké době připravil provoz nemocnice na situaci. Konkrétně v lékárně to znamenalo upravit výdej léků tak, aby nedocházelo k mísení potenciálně nakažených pacientů s těmi nenakaženými, včetně personálu nemocnice. A samozřejmě vydávat v ochranných prostředcích, protože lékárníci jsou ti, kteří se starají o pacienty v první linii,“ vzpomíná na první dny Renata Semeráková

Lékárníci se tak ze dne na den z nové, moderní oficíny přesunuli k výdejnímu okénku, kde se kontakt s pacienty omezil na nejmenší možnou míru. „Provoz nemocnice byl utlumen, chroničtí pacienti ze dne na den z nemocnice zmizeli, přicházeli pouze ti, kteří potřebovali akutní péči. Zdravotníci byli rozděleni do týmů a v práci se střídali, aby v případě nakažení některého z členů týmu a následných karanténních opatření mohl okamžitě nastoupit druhý tým a provoz nezkolaboval. Tento stav je, díky bohu, už za námi, pacienti se do nemocnice pomalu vrací a my jsme se vrátili zpět za lékárenské táry, byť vybavené ochrannými plexiskly a stále při dodržení přísných hygienických opatření,“ popisuje současný stav.

Podle Renaty Semeráková je velmi pozitivní, že díky včasným opatřením nebyl během uplynulého období nikdo z personálu lékárny ani nemocnice v souvislosti s péčí o pacienty nakažen. Několik zaměstnanců lékárny bylo testováno na onemocnění covid-19 v souvislosti s cestovatelskou anamnézou s negativním výsledkem.

Doktorka Semeráková se dokonce 23. 2., v době, kdy si Česká republika ještě zdaleka neuvědomovala závažnost situace, vracela z Nového Zélandu. Nicméně personál mezinárodních aerolinek už operoval v rouškách a rukavicích po celou dobu letu. Ostatně bylo tomu tak i 2. února, kdy z České republiky odlétali.

„A také na letišti v Dauhá, kde jsme přestupovali a kterým projde denně přes 100 tisíc cestujících, se naprostá většina z nich pohybovala v rouškách a používala dezinfekční prostředky na ruce. Já i můj syn jsme sice před odletem na Zéland prodělali akutní virové onemocnění, jehož příznaky by mohly odpovídat lehkému průběhu onemocnění covid-19, o vlastním testování jsem ale neuvažovala,“ říká. „V případě, že by v budoucnosti nemocnice nabídla plošné testování všem zdravotníkům, kteří by o test na protilátky proti covid-19 projevili zájem, pravděpodobně bych se testovat nechala.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Magdalena Havelková

Autor: Magdalena Havelkováredaktorka

Redaktorka, která se problematice medicíny věnuje mnoho let. Homeopatie je pro ni jednou z možností, jak se dívat na lidské tělo a jak ho léčit. Své zdravotní problémy velmi často sama konzultuje s lékaři, kteří předepisují homeopatické léky, stejně tak na homeopatii spoléhá, když onemocní někdo z rodiny.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 11.8.2022 16:57

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze