Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Retence mlékovodů

Autor: Redakce

Potíže při kojení nejsou hlavně krátce po porodu ničím výjimečným. Může jít o nedostatek mléka, poranění bradavek, retenci mlékovodů, zánět prsu… Naštěstí mají všechny tyto potíže řešení a nejsou důvodem k odstavení miminka. Pomocníkem pro kojící maminky může být také homeopatie. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

„Dobrý den, jsem 2 týdny od porodu a potřebovala bych poradit něco na retenci mlékovodů. Malého přikládám vždy nejdřív k „nemocnému“ prsu, zatím ale bez efektu. Tvaroh a horkou sprchu snad stihnu večer, teď bohužel nestíhám, mám ještě 20měsíčního syna.“

Na dotaz odpověděla zkušená porodní asistentka Bc. Romana Gogelová, odbornice v homeopatii:

„Dobrý den, doporučuji lék

  • Phytolacca decandra 9 C – v prvním dni 5x 5 granulí. Další dny 3x denně 5 granulí do ústupu potíží.

Zábal určitě doporučuji. Ale podstatné je, abyste miminko přiložila bradičkou tím směrem, kde je retence. Takto miminko rychleji retenci vypije.

  • Pokud by byly teploty nad 38 °C, přidejte ve stejné frekvenci ještě lék Belladonna 9 C.

Přeji brzkou úlevu.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 13.6.2021 23:07

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze