Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Retence mlékovodů

Autor: Redakce

Potíže při kojení nejsou hlavně krátce po porodu ničím výjimečným. Může jít o nedostatek mléka, poranění bradavek, retenci mlékovodů, zánět prsu… Naštěstí mají všechny tyto potíže řešení a nejsou důvodem k odstavení miminka. Pomocníkem pro kojící maminky může být také homeopatie. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

„Dobrý den, jsem 2 týdny od porodu a potřebovala bych poradit něco na retenci mlékovodů. Malého přikládám vždy nejdřív k „nemocnému“ prsu, zatím ale bez efektu. Tvaroh a horkou sprchu snad stihnu večer, teď bohužel nestíhám, mám ještě 20měsíčního syna.“

Na dotaz odpověděla zkušená porodní asistentka Bc. Romana Gogelová, odbornice v homeopatii:

„Dobrý den, doporučuji lék

  • Phytolacca decandra 9 C – v prvním dni 5x 5 granulí. Další dny 3x denně 5 granulí do ústupu potíží.

Zábal určitě doporučuji. Ale podstatné je, abyste miminko přiložila bradičkou tím směrem, kde je retence. Takto miminko rychleji retenci vypije.

  • Pokud by byly teploty nad 38 °C, přidejte ve stejné frekvenci ještě lék Belladonna 9 C.

Přeji brzkou úlevu.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 25.1.2021 05:39

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze