Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Komáři a štípance

Autor: PharmDr. Lenka Štýsová

Léto přináší s sebou krásné počasí, sluníčko, koupání, procházky, toulání po loukách a lesích. Na těchto cestách můžeme potkat mnoho zde žijících obyvatel, a ne vždy jsou tato setkání příjemná. Takoví komáři dokáží pokazit i jinak nádherný výlet. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Poštípání hmyzem je nejlépe předcházet. Jako velice účinné se jeví repelenty. Je možné vybrat z mnoha druhů od chemických až po čistě přírodní. Pro jejich dobrý efekt je vhodné po určité době jejich aplikaci zopakovat. Repelenty je možno aplikovat na kůži i na oděv. Vhodným oblečením je možno se také dostatečně chránit. Je vhodné nezapomínat na hlavu a krk. Oblečení by mělo být z lehkých prodyšných materiálů světlé barvy. Z barev je vhodné vyhýbat se žluté, která přitahuje hmyz.

Preventivně můžeme užívat kromě B-komlexu také homeopatika. Lék Ledum palustre 15 C působí proti kousnutí komáry. Bere se 1x denně 5 granulí. V případě pobytu u vody nebo v lokalitách hojného výskytu může zvýšit na 2 - 3x denně.

I přes všechna preventivní opatření se nám nejspíše obtížný hmyz nevyhne. Mnoho z nás má bohaté zkušenosti s tím, jak vypadají hmyzí kousnutí. Reakce našeho těla záleží na mnoha okolnostech - na tom, co nás štípne, kam nás daná potvůrka kousne, a hlavně na tom, jak naše tělo zareaguje na hmyzí bodnutí.

Po štípnutí je místo většinou oteklé, svědí, bolavé i pálivé. Lékem volby na štípance je Ledum palustre 15 C. Je to základní lék na všechny bodné rány, a to štípance jsou. Užívá se 3 - 4x denně 5 granulí.

Při velkém otoku, který se zlepšuje studenými obklady a chladem, přidáme k Ledum palustre lék Apis mellifica 15 C. Podle akutnosti stavu podáváme 3 - 5x denně.

Oba léky jsou obsaženy v hojivém zklidňujícím gelu Dapis.

Pokud nemá Apis po několika dávkách účinek proti otoku a pálení, je možné přidat lék Cantharis 15 C. Tento lék doprovází většinou silná pálivá bolest, která se zlepšuje teplem nebo teplými obklady.

Někdy dojde ale v místě vpichu k velkému začervenání, otoku, místo je velice bolestivé na dotek a teplé. Lék Belladonna 9 C působí velice dobře na tyto zanícená ložiska.

V případě alergické reakce přidáme lék Poumon histamine 15 C, který podáváme dle akutnosti stavu velice často. Působí jako homeopatické antihistaminikum.

Pokud nedochází ke zlepšení, je vhodné navštívit lékaře.

Přeji Vám krásné pohodové léto bez štípanců a alergických reakcí na ně. 

Zdroj: Magazín Healthcomm

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Lenka Štýsová

Autor: PharmDr. Lenka ŠtýsováFarmaceutka, homeopatka

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.10.2022 08:09

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze